Українській владі варто бути обережною, торгуючи з Китаєм – американські сенатори

Джонсон (зліва): Ми бачимо, як Китай тисне на свободу людей у Гонконзі
Фото: hromadske.ua

Україна має зберігати гарні відносини і зі США, і з Китаєм, але владі країни варто бути обачною, укладаючи з Пекіном торговельні угоди. Про це заявили американські сенатори – республіканець Рон Джонсон і демократ Кріс Мерфі.

Українська влада має бути обережною під час укладання з Китаєм торговельних угод. Таку думку висловили в опублікованому 6 вересня інтерв'ю "Громадському" американські сенатори – республіканець Рон Джонсон і демократ Кріс Мерфі.

"Ви повинні мати гарні стосунки і зі США, і з Китаєм. Я би просто порадив вам бути обережними з продуктами, які Китай може вам пропонувати. Ми знаємо, які інструменти можуть бути доступними Китаю, якщо вони отримають контроль над вашою системою швидкого інтернету. Не думаю, що ви хочете, аби Китай контролював такі важливі технології", – сказав Мерфі.

США хочуть, що б їхні економічні партнери могли мати бізнес із Пекіном, зазначив він.

"Просто будьте обачними та обережними з тими секторами, у яких Китай може домінувати", – додав Мерфі.

Джонсон, зі свого боку, рекомендував виявляти обачність у відносинах із Пекіном, особливо коли вони стосуються технологічних питань.

"Ми бачимо, як Китай тисне на свободу людей у Гонконзі. Я б рекомендував українцям бути дуже обережними", – підсумував він.

Водночас, за словами сенаторів, торгівля України з Китаєм не вплине на відносини зі США.

Джонсон і Мерфі повідомляли наприкінці серпня, що їм відмовили в російських візах. У Росію вони мали намір приїхати у складі двопартійної делегації американського Конгресу.

"Росія нас не пускає, але я і Рон Джонсон цього тижня відвідаємо Україну... щоб продемонструвати двопартійну підтримку нового українського уряду", – заявив Мерфі.

Сенатори приїхали в Україну 5 вересня і почали свій візит із зустрічі з генеральним прокурором Русланом Рябошапкою.

Американські політики зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та запевнили його в подальшій підтримці України Сполученими Штатами.

Окрім того, американські політики зустрілися із секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Данилюком, головою Служби безпеки Іваном Бакановим та міністром оборони України Андрієм Загороднюком.

Китай зацікавлений у купівлі акцій запорізького авіабудівного заводу "Мотор Січ". 20 серпня агентство "Інтерфакс-Україна" написало, що після дозволу Антимонопольного комітету України китайські компанії Skyrizon Aircraft та Xinwei Technology Group заплатять за понад 50% акцій "Мотор Січ" у державний бюджет України $100 млн.

Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, який перебував із візитом у Києві 27 серпня, сказав, що можливий продаж заводу є важливим питанням не тільки для США, а й для Європи, Японії, Австралії та низки інших країн. Він підкреслив, що українська влада має оцінити всі можливості, перш ніж ухвалити рішення про перехід підприємства під контроль китайців.