В Ірані сумніваються, що літак МАУ могла збити іранська ракета
Глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заявив, що якби український літак, який зазнав аварії 8 січня, збила ракета, він одразу б упав. Але, за твердженнями Абедзаде, пілот намагався повернути лайнер в аеропорт.
В Ірані ставлять під сумнів опубліковані у ЗМІ твердження, що літак "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерана могла помилково збити іранська ракета. Про це в коментарі каналу CNN сказав глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде.
Чиновник заявив, що якщо в літак влучає ракета, він одразу падатиме, а пілот українського лайнера, за словами Абедзаде, намагався повернутися в аеропорт.
За інформацією джерел CNN, іранські військові могли збити літак, тому що думали, що на них напали.
9 січня журнал Newsweek і телеканал CNN із посиланням на джерела в Пентагоні та розвідці повідомили, літак "Міжнародних авіаліній України" могла помилково збити система протиповітряної оборони Ірану. Американські чиновники на умовах анонімності повідомили, що літак могла уразити ракета зенітно-ракетного комплексу "Тор" російського виробництва.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов до цього говорив, що серед інших вивчають версію ураження Boeing ракетою ЗРК "Тор".
Президент США Дональд Трамп сказав, що у нього є свої підозри щодо причин авіакатастрофи. За словами Трампа, він не вірить, що літак розбився через механічні проблеми.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту.
На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу: 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 11 – України (двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу), 10 – Швеції, четверо – Афганістану, троє – Великобританії, троє – Німеччини. Внаслідок катастрофи ніхто не вижив.
Офіс генерального прокурора України розпочав розслідування авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей) Кримінального кодексу України.
У ніч на 9 січня в Іран прибула українська державна комісія з розслідування катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України". До її складу входять фахівці, які беруть участь у міжнародному розслідуванні аварії малайзійського Boeing рейсу МН17.
Іран оприлюднив попередній звіт про розслідування авіакатастрофи. Глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заявив, що в літаку сталося загоряння, яке бачили свідки події. Траєкторія польоту вказує на те, що літак набрав висоту, а потім розвернувся і вирушив назад в аеропорт.