У профільному комітеті Ради запевнили, що норма про апеляцію в законі про антикорупційний суд пройшла всі стадії узгодження

У комітеті запевнили, що не вносили непублічних змін до закону "Про Вищий антикорупційий суд"
Фото: kompravpol.rada.gov.ua

Згідно з повідомленням прес-служби комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, норму про розгляд судами загальної юрисдикції апеляцій у справах Національного антикорупційного бюро України ініціювала Венеціанська комісія. Остання до цього заявляла, що не має стосунку до правки.

У комітеті Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя заявили, що норма про апеляцію на вироки, ухвалені судами першої інстанції у справах Національного антикорупційного бюро України, пройшла всі стадії узгодження. Про це 13 червня повідомила прес-служба колегіального органу.

Згідно з комюніке, експерти Венеціанської комісії рекомендували, щоб справи, які будуть на розгляді на момент початку роботи Вищого антикорупційного суду, продовжували розглядати суди, де їх слухають.

21 травня комітет врахував цю рекомендацію, оскільки в іншому разі передавання справ "призвело б до перевантаження суддів Вищого антикорупційного суду, враховуючи значну кількість справ, які розглядаються в судах першої та апеляційної інстанцій".

У комітеті підкреслили, що правку відобразили в порівняльній таблиці до законопроекту, але не поставили на підтвердження під час розгляду ініціативи. Уточнення залишили в остаточній редакції документа.

Після цього провели "техніко-юридичне опрацювання" правки, щоб усунути неузгодженості з Кримінальним процесуальним кодексом і Конституцією України, запевнили в комітеті.

Голова комітету, нардеп від Блоку Петра Порошенка Руслан Князевич на засіданнях Ради 6–7 червня озвучував правку. Пізніше її підтримав комітет, підкреслюють у повідомленні.

"Таким чином, у жодному разі не може йти мова про здійснення будь-яких непублічних змін чи фальсифікацій положень закону України "Про Вищий антикорупційний суд", – резюмували в комітеті.

До цього Центр протидії корупції заявляв, що норми про апеляцію не зачитували в Раді і не обговорювали в комітеті. Венеціанська комісія також зазначала, що не вносила таких вимог.

НАБУ пояснювало, що зазначене уточнення в законі "Про Вищий антикорупційний суд", який було ухвалено 7 червня й опубліковано 13 червня, може нівелювати роботу детективів бюро протягом останніх трьох років, оскільки велика кількість кримінальних проваджень щодо топ-чиновників залишиться повністю поза юрисдикцією антикорупційного суду.