Вадим Рабінович зустрівся з українським політв'язнем Карпюком
Голова парламентського підкомітету з прав людини та політичної партії "За життя" Вадим Рабінович заявив, що вже два роки займається звільненням засудженого у Росії українського політичного в'язня Миколи Карпюка.
Голова підкомітету Верховної Ради з прав людини і голова політичної партії "За життя" Вадим Рабінович зустрівся у Росії із засудженим до 22 з половиною років в'язниці українцем Миколою Карпюком. Про поїздку у Володимирський централ політик розповів під час прямого включення на своїй сторінці у Facebook.
"Ось і сталося! Я раніше боявся про це писати. Це місто Володимир – знаменитий Володимирський централ. Щойно мені вдалося зустрітися з Миколою Карпюком, який вже три роки перебуває тут. Усі подробиці я розповім у Києві. Але я дуже задоволений тим, що цей мужня людина зберігає волю, твердість, і, я думаю, що після нашої зустрічі він ще більше зміцніє духом. Дякую усім, хто допомагав організувати цю зустріч!" – заявив Рабінович.
Нардеп підкреслив, що представники української влади не займаються питанням Карпюка належно.
"Україно! З далекого міста Володимира – Володимирського централу – передаю усім вітання від політв'язня Миколи Карпюка, який вже три роки перебуває тут. І, на жаль, у нас не доходили руки до нього. Хочу вам сказати: він живий-здоровий і посміхається", – повідомив політик.
Він додав, що займається звільненням Карпюка вже два роки і розповість більше подробиць про зустріч з українським політв'язнем, коли повернеться у Київ.
Один із лідерів УНА-УНСО і заступник лідера партії "Правий сектор" Карпюк був затриманий у березні 2014 року у Брянській області Росії. За його словами, він їхав до РФ на зустріч з оточенням Володимира Путіна нібито для обговорення можливості непроведення у Криму нелегітимного референдуму. У серпні 2014 року в російському місті Орел затримали ще одного українця – Станіслава Клиха.
В обвинувальному висновку йдеться, що Карпюк керував загоном "Вікінг", який воював проти російської армії у Чечні. Нібито його підлеглий Клих 22 роки тому особисто убив чотирьох російських військових, а колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який входив до загону, стріляв по росіянах з автомата Калашникова приблизно десять разів.
Обидва українці всі обвинувачення категорично заперечували. За їхніми словами, вони ніколи не були у Чечні і не брали участі у бойових діях. Адвокати Клиха не раз говорили, що його психічний стан є нестабільним через тортури, які застосовували до нього під час допитів.
26 жовтня 2016 року Верховний суд Росії відхилив апеляцію адвокатів українців Карпюка та Станіслава Клиха на вирок, винесений судом Чечні. Адвокати українців клопотали про скасування вердикту суду Грозного, який засудив Клиха до 20 років позбавлення волі, а Карпюка – до 22 з половиною років.