Верховна Рада ухвалила закон про оренду державного і комунального майна

Законопроєкт підтримали 263 народні депутати
Фото: Верховна Рада України / Facebook

Ухвалений Верховною Радою закон про оренду державного і комунального майна спростив цю процедуру і передбачив поділ об'єктів на ті, які передають в оренду на аукціоні та без нього.

3 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №1055-1 "Про оренду державного та комунального майна". Про це інформує сайт парламенту.

Законопроєкт підтримали 263 народні депутати за необхідних 226.

У пояснювальній записці до законопроєкту, зокрема, ідеться, що в ньому прописано принципово новий порядок передання державного і комунального майна в оренду.

"Передача в оренду ...замість застарілої процедури проведення конкурсу буде здійснюватися шляхом продажу права оренди на майно державної та комунальної власності на електронному аукціоні в електронній торговій системі. Проєктом закону передбачається утворення двох переліків – "Перелік першого типу" (перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) або "Перелік другого типу" (перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону)", – зазначили автори законопроєкту.

У документі також "визначено ключові етапи процедури передачі в оренду державного та комунального майна, що забезпечуватимуть прозорість, конкурентність та максимальну економічну віддачу державі та місцевим органам влади від надання майна в оренду".

Ідеться про такі етапи:

  • ухвалення рішення про можливість передавання майна в оренду;
  • внесення інформації про потенційний об'єкт оренди в електронну торговельну систему;
  • ухвалення рішення про внесення потенційного об'єкта оренди до одного з переліків;
  • публікація інформації про потенційний об'єкт оренди, щодо якого ухвалено рішення про його внесення до одного з переліків, в електронній торговій системі;
  • розміщення в електронній торговельній системі оголошення про передання майна в оренду;
  • проведення аукціону на право оренди майна або передання об'єкта в оренду без проведення аукціону, укладення та публікація в електронній торговій системі договору оренди.