Відсутність траншу МВФ становить загрозу фінансуванню бюджетних витрат – НБУ
Невиконання Україною вимог, заявлених у програмі Міжнародного валютного фонду, несе ризики для макроекономічної стабільності країни, заявили у Національному банку України.
Через зволікання з реалізацією програми співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна ризикує не виконати бюджет. Про це повідомила прес-служба Національного банку України 12 липня.
"Подальше зволікання з реалізацією умов програми співпраці з МВФ зменшує ймовірність отримання фінансування, передбаченого цією програмою, і все більше звужує вікно можливостей залучення боргових ресурсів на міжнародних ринках капіталу, необхідних для здійснення пікових виплат за державним боргом у 2018–2020 роках. Відтак, недоотримання запланованих надходжень загострює проблеми фінансування бюджетних витрат", – повідомили в прес-службі.
Крім того, невиконання Україною заявлених у програмі МВФ реформ несе ризики для макроекономічної стабільності.
Також Нацбанк констатував зростання відтоку капіталу з України і збереження високих темпів трудової міграції, які називає одними з основних ризиків економічної стабільності.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали у березні 2015 року. Упродовж чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на суму $8,7 млрд. У квітні тодішній міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Київ може отримати черговий транш від МВФ у розмірі $2 млрд у травні-червні 2018 року.
В.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова 11 червня повідомила, що Україна може отримати черговий транш від МВФ восени цього року. Голова Нацбанку України Яків Смолій також сказав, що очікує траншу цього року.
7 червня Верховна Рада ухвалила закон про антикорупційний суд. Це було однією з умов отримання Україною чергового траншу МВФ. 21 червня парламент підтримав закон про створення антикорупційного суду.
У МВФ також заявляли, що українська влада має відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт. Кабінет Міністрів України на засіданні 30 травня продовжив спеціальні зобов'язання компанії "Нафтогаз України" щодо постачання газу для населення і підприємств теплокомуненерго без зміни ціни до 1 серпня. У такий спосіб, ціни на газ для населення залишилися на попередньому рівні.