Вища рада правосуддя приєдналася до "стрункого хору" тих, що мислять категоріями революції – політолог Бондаренко

Костянтин Бондаренко: Вища рада правосуддя "героїчно" подолала "тягар доведення" і має намір звільнити Ємельянова з посади судді за порушення присяги
Фото: Dmitry Raimov / Facebook

Рівень правової культури не тільки загалом у країні, але і серед правознавців-державників залишається украй низьким, оскільки багато хто з них не мислить категоріями європейських цінностей, заявив керівник фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко, коментуючи справу судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова.

Розгляд справи стосовно судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова засвідчив, що Вища рада правосуддя (ВРП) України мислить революційними категоріями, а не європейськими цінностями, пише політолог і політтехнолог Кость Бондаренко у статті "Хроніка полювання на відьом" на сайті Фонду "Українська політика".

"На жаль, рівень правової культури не тільки загалом у країні, але і серед самих правознавців-державників залишається украй низьким. І багато хто з них все ще мислить категоріями революції, а не європейських цінностей... Нещодавно до "стрункого хору" таких органів, які ігнорують закон і об'єктивність, що діють у парадигмі доцільності, приєдналася й "оновлена" Вища рада правосуддя", – написав Бондаренко.

Він зазначив, що мова йде про намір ВРП притягнути до дисциплінарної відповідальності суддю Вищого господарського суду України Артура Ємельянова, справа стосовно якого "зайшла у глухий кут".

"Вища рада правосуддя "героїчно" подолала "тягар доведення" і має намір звільнити Ємельянова з посади судді за порушення присяги", – пише політолог.

Він уточнив, що робить такий висновок у зв'язку з тим, що суддівський орган розглядає скаргу одного із суддів Алли Пригунової, якій здалося, що на зборах суддів під час виступу 7 лютого 2014 року Ємельянов на неї тиснув.

"Із цією заявою вона носиться уже чотири роки, інших "свідків секти всемогутнього судді Артура" просто не існує у природі. Водночас відомо, що і проти самої Пригунової зараз ведуть кримінальне переслідування за обвинуваченням у хабарництві. Тому її мотиви до кінця не зрозумілі", – зазначив Бондаренко.

За словами політолога, Рада суддів, вищий орган суддівського самоврядування, раніше вже розглянув заяву Пригунової і не знайшов у словах Ємельянова ознак тиску. Незважаючи на це, ВРП слухає і скаргу, і підготовлені захисниками Пригунової висновки експертів про те, що Ємельянов застосував до неї методи нейролінгвістичного програмування.

"Додамо сюди ще історію із порушенням строків давності у цій справі й отримаємо ядерний мікс непрофесіоналізму та політичної заангажованості, спрямований радше на задоволення запитів натовпу, ніж на пошук справедливого та об'єктивного рішення. А шкода, на ВРП покладали великі надії", – резюмував Бондаренко.

У жовтні 2016 року Генпрокуратура оголосила Ємельянову про підозру у втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями.

17 листопада того самого року Печерський районний суд Києва відхилив клопотання Генпрокуратури про вилучення застави в розмірі 1,5 млн грн, призначення нової застави в розмірі 5 млн грн та застосування для судді електронного браслета. 7 грудня було відхилено ще одне клопотання, про збільшення застави до 7 млн.

У січні 2017 року Вища рада правосуддя усунула Ємельянова з посади. Суддя заявив, що рада "не встояла перед шантажем Генпрокуратури". 2 березня Вищий адміністративний суд України визнав незаконним звільнення Ємельянова з посади судді.

4 червня 2018 року Ємельянова відсторонили на підставі рішення Другої дисциплінарної палати про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності і застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання на звільнення. Ємельянова відсторонено до ухвалення рішення про звільнення із посади або скасування рішення Дисциплінарної палати, уточнили у ВРП.