Заява Марусі Звіробій на Трубу. У ДБР пояснили, чому слідчі проводили обшук з ухвалою Печерського суду
Волонтерка Маруся Звіробій обвинуватила директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу у службовому підробленні через те, що співробітники ДБР проводили в неї обшук з ухвалою Печерського райсуду Києва. Вона вважає, що слідчі мали отримати ухвалу Шевченківського районного суду Києва. Спікерка ДБР Анжеліка Іванова повідомила, що розгляд Печерським судом клопотань бюро – "абсолютно нормальна практика".
Заяву волонтерки Марусі Звіробій на директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу зареєстровано, але вона має пройти певну процедуру перед тим, як її буде розглянуто. Про це на брифінгу в Києві повідомила спікерка ДБР Анжеліка Іванова, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Про заяву і про її зміст, вона (Маруся Звіробій. – "ГОРДОН"), як сама заявляла, передала її в канцелярію. Вочевидь, вона була одразу зареєстрована, але вона поки що не розписана. Ми розуміємо, що процес реєстрації будь-яких документів – це певна бюрократія. Вона має бути зафіксована, потім її розписують уже, відповідно, на виконавців, які будуть її розглядати і приймати рішення вже щодо внесення або невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – сказала вона.
Іванова пояснила, що слідчі прийшли з обшуком до Марусі Звіробій з ухвалою Печерського суду, оскільки ДБР зареєстровано у Печерському районі.
"Центральний апарат Державного бюро розслідувань дійсно адміністративно знаходиться тут, у приміщенні на [вулиці] Симона Петлюри. Але юридична адреса ДБР – [розташована на вулиці Михайла] Грушевського, що є Печерським районом міста Києва. Це – абсолютно нормальна практика. Наші клопотання розглядає і Печерський суд у тому числі. Тут немає ніякої змови або ексклюзивного випадку", – додала речниця Держбюро розслідувань.
Сьогодні Маруся Звіробій подала у ДБР заяву, у якій обвинуватила Трубу у службовому підробленні.
"У нас є підозра, що він вводить в оману суд, тому що до мене додому прийшли з ухвалою з Печерського суду, а якщо центральний апарат ДБР має до мене якісь претензії, то вони мали прийти з ухвалою Шевченківського суду... Це не може не привернути нашу увагу, тому відповідні заяви сьогодні ми залишили в канцелярії ДБР, хотілось би пояснень із цього приводу", – сказала волонтерка.
26 жовтня у Facebook Марусі Звіробій було опубліковано відео, на якому вона і народна депутатка від "Європейської солідарності" Софія Федина критикують президента України Володимира Зеленського через його розмову з ветеранами в Золотому Луганської області. "Товариш президент, таке враження, думає, що він безсмертний... Там випадково може вибухнути граната, там обстріли бувають випадково. Найкрасивіше, щоб це все сталося під час московських обстрілів, коли хтось знову в білій сорочці припреться на передову", – сказала Федина.
28 жовтня нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура повідомив, що написав заяви до Генеральної прокуратури України та ДБР через висловлювання Федини на адресу Зеленського. 1 листопада Качура повідомив, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом висловлювань.
26 листопада слідчі ДБР передали у ГПУ проєкт повідомлення про підозру Федині та Марусі Звіробій у погрозі вбивством щодо президента України. Також Верховну Раду проситимуть дозволити притягнути Федину до відповідальності. 26 грудня Іванова повідомила, що ГПУ повернула Держбюро розслідувань без погодження проєкт підозри для Марусі Звіробій і Федини.
28 листопада працівники Держбюро розслідувань прийшли з обшуком до Марусі Звіробій. За даними її адвоката, справу розслідують за трьома статтями: ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча) та ст. 346 (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча) Кримінального кодексу України.
Волонтерка повідомила, що під час обшуків правоохоронці вилучили в неї зброю, телефон та блокнот. Маруся Звіробій зазначила, що зброя була зареєстрованою, і назвала обшуки політичним переслідуванням. У ДБР заявили про вилучення трьох одиниць зброї.
2 грудня Маруся Звіробій прийшла у ДБР зі своїм адвокатом. "На допит я не піду, тому що у виклику ДБР не йдеться про допити. Нехай вони мені напишуть: "Ви, підозрювана, викликаєтеся на допит" або "Ви, свідок, викликаєтеся на допит", тоді я як громадянка, яка все одно не буде поважати ДБР, можливо, навіть прийду. Але все одно залишається риторичним запитання: "Якого біса ДБР має до мене справу, якщо я не держслужбовець?" – заявила волонтерка біля дверей ДБР. "Ми з моїми адвокатами приїхали поцікавитися, що мені інкримінують і ким я є в цій справі. Ми щойно в канцелярії залишили ці запитання і будемо чекати відповіді", – додала вона.
Іванова повідомила, що Маруся Звіробій є свідком у кримінальному провадженні, відкритому слідчими Державного бюро розслідувань.