Заступник міністра юстиції Чернишов: Як у ЗМІ потрапило фото Насірова в СІЗО? Підвищте зарплати, дайте перебудувати в'язниці – і такого не буде G photo icon

Березень 2017-го, Лук'янівське СІЗО. Зліва направо: Львівський (наглядач жіночого корпусу ізолятора), Алік Хусанулін (наглядач усього СІЗО), Роман Насіров і Буба (наглядач камер для довічно засуджених)

Фото: Тетяна Висоцька / Facebook

Витік у пресу знімка, на якому звільнений голова Держфіскальної служби України Роман Насіров стоїть в оточенні кримінальних авторитетів у Лук'янівському СІЗО, не перший і не останній. Причина – недофінансування пенітенціарної системи, заявив "ГОРДОН" заступник глави Міністерства юстиції Денис Чернишов.

У березні 2017 року в соцмережах і ЗМІ з'явилася фотографія звільненого голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, який на той момент перебував під вартою в Лук'янівському СІЗО Києва. На знімку чиновник був в оточенні кримінальних авторитетів.

Фотографії в'язнів у камерах і раніше просочувалися в пресу, причина – в недостатньому фінансуванні колоній та ізоляторів, через що можливі такі порушення. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив заступник міністра юстиції Денис Чернишов, який курує пенітенціарну систему.

"Точно можу сказати, що на фото не камера, в якій перебував Насіров, а одна з кімнат зустрічей ув'язнених із адвокатами. А ви думаєте, раніше таких фотографій не було? Ми з цим боремося. Підвищте зарплати, дайте перебудувати СІЗО і в'язниці – і такого не буде", – сказав Чернишов.

Він також наголосив, що відсутність фінансування з року в рік різко погіршує умови тримання ув'язнених.

"Якщо говорити про справді серйозні біди, то в Україні всі СІЗО – старі і зношені. Наприклад, у Лук'янівці 60% людей ще не отримали рішення суду, не визнані винними. Тобто вони такі ж громадяни, як ми з вами, але їх помістили в звичайну камеру барачного типу, де ще осіб 20 сидить", – зазначив Чернишов.

"Дуже "компетентна" Рада ухвалила "закон Савченко" і швидко скасувала. Може тому, що всі, хто треба, вийшов". Повна версія інтерв'ю з Денисом Чернишовим

10 листопада 2017 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила Насірову обвинувальний акт. Згідно з офіційним повідомленням, справу того ж дня передали до суду.

НАБУ і САП підозрюють Насірова у зловживанні владою і службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України), що спричинило шкоду на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах позафракційного депутата-втікача Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.

7 березня 2017 року Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. 16 березня Насіров вийшов на волю після того, як його дружина внесла за нього 100 млн грн.

У серпні суд заарештував усе наявне в державному реєстрі нерухоме майно звільненого голови Державної фіскальної служби. 17 серпня Насіров заявив, що оскаржив своє затримання в Євросуді з прав людини.

19 жовтня запобіжний захід чиновнику продовжили до 14 грудня, але дозволили виїздити до Київської області.