Завдання держави – виробити загальні для всіх правила функціонування будівельного ринку – забудовник Вавриш
Держава має прибрати можливість ручного впливу на забудовників для того, щоб кожен із них отримував від держави сервіси, а не стикався зі штучно створеними бар'єрами, заявив девелопер і власник компанії SAGA Development Андрій Вавриш.
Держава має забезпечити чіткі правила і механізми видавання дозвільної документації на будівництво замість створення штучних бар'єрів для девелоперів. Таку думку в опублікованому 27 грудня інтерв'ю інформаційному агентству УНІАН висловив девелопер і власник компанії SAGA Development Андрій Вавриш.
"Держава має забезпечити зрозумілі механізми надання дозволів, розроблення містобудівної документації, які регламентують, кому, де, що і як будувати. Має прибрати можливість ручного впливу на забудовників для того, щоб кожен із них отримував від держави сервіси, а не стикався зі штучно створеними перешкодами, які необхідно долати. Це більшість організаційних ризиків. Також держава має вибудувати правила, що стосуються функціонування будівельного ринку", – вважає девелопер.
Він підкреслив, що місцевій владі необхідно чітко опрацювати план розвитку територій міста, але водночас врахувати інтереси мешканців, щоб уникнути конфліктів із суспільством у майбутньому.
"Окрім держави, у системі учасників на будівельному ринку є муніципалітети. Розробляючи містобудівні рішення, політику, детальні плани територій, вони мають знаходити консенсус із жителями і формувати міську політику забудови, щоб вона була зрозуміла людям, не суперечила їхнім інтересам, усе було на високому рівні, і тоді громада буде рада розвитку міста і намагатиметься допомогти його швидкому розвитку. У такому разі ми приберемо другу частину ризиків – суспільного несприйняття об'єкта, яке перетворюється на конфлікти навколо будівельних майданчиків", – зазначив Вавриш.
За словами забудовника, корупцію в будівельній сфері можна викорінити тільки за умови, що державну систему буде повністю виправлено і вона почне чітко та зрозуміло працювати.
"Корупція – це результат системи, що неадекватно функціонує. Я впевнений у тому, що її рівень безперервно знижуватиметься не разом із гаслами про те, що "ці руки нічого не крали", або наклейкою на дверях "стоп корупція". Ці явища викорінюватимуться, коли в механізмі дії системи зникне можливість ручного управління ухваленими рішеннями і все буде максимально алгоритмізовано, зникне можливість морочити голову. Що більше ми будемо зменшувати неадекватний вплив на такі процеси, то більше корупція йтиме в минуле", – підсумував Андрій Вавриш.