Зеленський і президент Європейської ради обговорили необхідність збереження санкцій щодо РФ
Президент України Володимир Зеленський і президент Європейської ради Шарль Мішель під час телефонної розмови дійшли до думки, що, незважаючи на пандемію, потрібно зберегти санкції щодо Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Президент України Володимир Зеленський 2 квітня обговорив із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем ситуацію в Україні та пандемію коронавірусної інфекції. Про це повідомляє пресслужба президента.
"Бажаю вам міцного здоров'я. Україна висловлює щиру підтримку вам та членам Європейського союзу в цей нелегкий час. Ми поділяємо біль тисяч європейців, які втратили близьких людей, і бажаємо швидкого одужання тим, хто бореться з недугою", – сказав Зеленський.
Він говорив про важливість скоординованих зусиль для подолання пандемії, про вирішення гуманітарних питань, із якими стикаються громадяни України та ЄС, а також про збереження безперешкодного руху товарів через кордони.
"Повністю підтримую вашу позицію щодо збереження "зелених" коридорів для товарів. Ми маємо зробити все можливе для підтримки наших економік", – зазначив український президент.
Співрозмовники обговорили подальші кроки в контексті завершення реалізації четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні та перспектив продовження співробітництва з Європейським союзом з урахуванням кризових обставин, спричинених пандемією.
"Президент Європейської ради позитивно відзначив нещодавнє ухвалення українським парламентом законів про обіг земель сільськогосподарського призначення та про регулювання банківської діяльності", – ідеться в повідомленні.
Сторони також говорили про ситуацію з безпекою на Донбасі та про стан реалізації домовленостей, досягнутих під час паризького саміту в нормандському форматі.
"Президент Європейської ради підтвердив незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Сторони погодилися з неприпустимістю штучної інструменталізації пандемії коронавірусу для політичних цілей, а також підтвердили потребу у збереженні санкцій щодо Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів", – зауважили у пресслужбі українського президента.
Співрозмовники також обговорили заходи політичного діалогу на найвищому рівні до кінця поточного року, зокрема підготовку до наступного саміту Україна – ЄС та шостого саміту "Східного партнерства".
Після анексії Криму РФ і початку бойових дій на Донбасі навесні 2014 року Європейський союз за кілька етапів запровадив економічні санкції проти Росії.
Під час відеоконференції лідерів "Великої двадцятки" 26 березня 2020 року президент РФ Володимир Путін заявив, що з гуманітарних міркувань потрібно скасувати обмежувальні заходи для полегшення взаємного постачання медикаментів, продовольства, обладнання і технологій.
"Це суто гуманітарне питання. Потрібно вичистити ці питання від всілякого політичного лушпиння", – додав Путін.
2 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна заблокувала ініційований РФ проєкт резолюції Генасамблеї ООН "Декларація солідарності Об'єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом-2019 (COVID-19)", яка передбачає запуск процесу скасування міжнародних санкцій.