Зеленський на засіданні Конституційного Суду: Рішення про розпуск Ради відповідає букві й духу закону
Президент України Володимир Зеленський покинув засідання Конституційного Суду, де розглядають конституційність його указу про розпуск Верховної Ради.
Рішення про розпуск Верховної Ради відповідає букві й духу закону, заявив 11 червня на засіданні Конституційного Суду України президент Володимир Зеленський, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Не мені вам пояснювати, що таке дух і буква закону. Я впевнений, що рішення про розпуск Верховної Ради України відповідає двом цим критеріям", – заявив Зеленський.
Він додав, що "народ України аплодує розпуску Верховної Ради".
Зеленський висловив надію, що судді ухвалять справедливе рішення, за яке "не буде соромно".
"Наша позиція бездоганна... Це доведе вам наш представник Федір Веніславський. А я, з вашого дозволу, покину залу, щоб ніхто потім не сказав, що моя присутність мала вплив на суддів і рішення було прийнято під тиском", – додав президент України.
10 червня Зеленський так анонсував свій візит у КСУ: "Це буде вперше за 28 років історії незалежної України, коли президент прийде на засідання Конституційного Суду. Саме так, а не навпаки, коли "хазяїн" визиває своїх "слуг", своїх суддів до себе в кабінет".
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.
Ініціатором подання про конституційність указу про розпуск стала група нардепів із фракції "Народний фронт". Вони також закликали своїх колег приєднатися до підписання цього документа.
Конституційне провадження за поданням 62 депутатів Верховної Ради КСУ визнав невідкладним. Справу розглядають у формі усного провадження.
За словами голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук, в Україні немає законодавчих підстав для того, щоб зупинити виборчий процес, який уже почався.