Зеленський обговорив із Гутеррішем заходи з боротьби з поширенням коронавірусу
Україна підтримує Глобальний план гуманітарного реагування ООН, спрямований на надання допомоги з протидії COVID-19 і завдяки якому Україна зможе отримати фінансову підтримку. Про це президент України Володимир Зеленський сказав генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррішу.
Президент України Володимир Зеленський 2 квітня обговорив із генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем пандемію коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба українського президента.
Зеленський заявив, що Україна підтримує Глобальний план гуманітарного реагування ООН, спрямований на надання допомоги з протидії COVID-19 і завдяки якому Україна зможе отримати фінансову підтримку.
"Для України важливо отримати фінансову підтримку в рамках цього плану в сумі передбачених $165 млн", – наголосив він.
Український президент закликав генсека ООН сприяти в залученні можливостей Всесвітньої організації охорони здоров'я для координації співпраці українських фахівців-вірусологів, які працюють над вакциною проти коронавірусу з іноземними партнерами для консолідації відповідних міжнародних зусиль.
Зеленський звернув увагу Гутерріша на спроби використання пандемії з політичною метою, "коли простежуються намагання штучно прив'язати питання зняття санкцій до заходів, необхідних для боротьби з коронавірусом".
"Санкції є важливим інструментом для відновлення поваги до міжнародного права і жодним чином не послаблюють спроможностей окремих держав захищати своїх громадян від COVID-19", – підкреслив український президент.
Він сказав, що Україна підтримує заклик до забезпечення широких гуманітарних коридорів для безперешкодного надання гуманітарної допомоги тим, хто її найбільше потребує.
Співрозмовники також обговорили продовження реформ і переговори з міжнародними партнерами.
"Ми в постійному діалозі з Міжнародним валютним фондом. Упевнені, що найближчими тижнями знайдемо повне розуміння й підпишемо меморандум про розширену програму. Паралельно ми ведемо переговори зі Світовим банком та іншими партнерами щодо фінансування в ці складні часи. Нам потрібні гроші на підтримку малого й середнього бізнесу та на підтримку нашої економіки", – зауважив Зеленський.
Сторони також обговорили ситуацію з безпекою на Донбасі.
Зеленський закликав ООН почати підготовку дієвого плану заходів щодо залучення інвестицій для відновлення Донбасу після його деокупації.
"Окрему увагу було приділено темі звільнення незаконно утримуваних українців на Донбасі, у Криму та Росії", – ідеться в повідомленні.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на сьогоднішній ранок кількість тих, хто заразився коронавірусною інфекцією у світі, сягнула 1 016 128. Померло від COVID-19 53 146 осіб, одужало 211 615.
В Україні станом на 22.00 2 квітня зареєстровано 897 випадків захворювання. Померло 22 людини, 19 – одужали.