Зеленський заявив, що хоче домовлятися з олігархами, але йому не дозволяють
Президент України Володимир Зеленський сказав, що українські олігархи стали багатими в Україні, тому тепер мають на неї попрацювати.
10 жовтня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції сказав, що готовий до переговорів із будь-яким олігархом, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Президент зазначив, що не говорив з українським бізнесменом Ігорем Коломойським щодо ситуації із "ПриватБанком".
"Я гадаю, що варто з ним говорити про це питання. Я гадаю, що для вирішення всього цього питання треба було взяти міжнародних незалежних експертів, які повинні натиснути і вирішити це питання, щоб ніхто не поєднував мене з цим питанням. Але як тільки ми хотіли зробити всі розмови відвертими, ми хотіли запрошувати всіх олігархів і з ними проговорити "червоні лінії", правила, складні питання... з'явилося одне фото (зустрічі Зеленського з Коломойським в ОПУ. – "ГОРДОН"). Ми тоді хотіли врегулювати багато питань. Конкретно ця перша зустріч була про енергетичні питання. І після цього ви побачили, що відбулося. Усі почали казати: "Зрозуміло, почали домовлятися і вирішувати". Ну якщо так не можна, тоді все – в суд", – заявив він.
Зеленський зазначив, що в судах не все так "чесно і чисто" і не в усіх справах Україна може перемогти.
"Тому треба на березі, ще до суду, про це домовитися. Але домовлятися повинен міжнародний експерт, про якого всі знають, що він independent one. Я підтримку цю не отримав від жодного.... Тоді будь ласка: НБУ, суд, Коломойський. Нехай самі займаються, але всі повинні знати: якщо ці справи програють, то і відповідальність нести будуть ті, хто в ці справи був залучений", – сказав президент.
Зеленський уважає, що угода з Коломойським щодо "ПриватБанку" може бути.
"Якщо ми чуємо від одного з джерел, що якась слабкість у нас у тій чи іншій справі, то треба розмовляти, щоб держава не несла жодних збитків. А для цього треба сісти з ним і сказати: дивись, так не буде, у держави грошей немає, ніхто нічого не поверне, давай урегульовувати. Ти хочеш жити в цій країні, то давай! Але ж мені не дають можливості це зробити", – підкреслив президент.
Він заявив, що готовий з будь-яким олігархом сісти поговорити, "тому що вони стали дуже багатими в нашій країні і тому вони повинні попрацювати на нашу країну".
"Я впевнений, що вони погодяться, тому що в нас іде війна. Усі їхні заводи, усе, що в них є, буде коштувати нуль, якщо в Україні буде введено воєнний стан", – додав Зеленський.
Окрім Коломойського, переговори потрібно вести з бізнесменами Рінатом Ахметовим, Віктором Пінчуком та іншими, продовжив він.
"Із [Дмитром] Фірташем, хоча з ним немає зв'язку... Багато у нас таких людей, великих груп", – сказав президент.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього співвласника "ПриватБанку" Коломойського до НБУ та Кабміну про незаконність націоналізації "ПриватБанку". У Міністерстві фінансів і Нацбанку говорили, що оскаржать це рішення. У НБУ заявляли в серпні 2019 року, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов'язані з діяльністю "ПриватБанку".
Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.
13 вересня бізнесмен назвав повернення акцій на суму 60 млрд грн однією з умов для укладення з державою мирової угоди у справі про націоналізацію "ПриватБанку".
До політичної кар'єри Зеленський був бізнес-партнером Коломойського: із 2012 року на телеканалі бізнесмена "1+1" виходять програми студії "Квартал 95", співзасновником і художнім керівником якої був Зеленський.