Земельна та медична реформи будуть завершені – Зеленський
Попри спротив опозиції, Верховна Рада ухвалить закон про ринок земель сільськогосподарського призначення, переконаний президент України Володимир Зеленський. Він також висловив думку, що опір реалізації медичної реформи пов'язаний із нерозумінням особливостей змін, що відбуваються.
Президент України Володимир Зеленський заявив агентству Bloomberg, що земельну реформу і реформу системи охорони здоров'я буде завершено. Фрагмент інтерв'ю 10 березня опублікувала пресслужба глави Української держави.
"Земельна реформа – це реформа і президента, й уряду, ми всі несемо відповідальність. Найскладніша реформа, тому що впродовж майже 30 років ніхто не міг навіть почати обговорення законопроєкту [про ринок землі] в комітетах. Ми закінчимо цю реформу", – сказав президент.
Зеленський переконаний, що попри спротив опозиції і "спам" поправок, Верховна Рада ухвалить закон про ринок земель сільськогосподарського призначення у другому читанні.
"Це справді найскладніший законопроєкт. У нас там тисячі правок. Ми можемо лише вимагати і працювати", – підкреслив він.
Глава держави зазначив, що голосування в Раді стане першим етапом земельної реформи. Надалі необхідно буде ухвалити закон про референдум і впорядкувати земельні кадастри.
Також президент вважає за доцільне відновити Міністерство аграрної політики України.
Говорячи про медичну реформу, Зеленський припустив, що опір її реалізації пов'язаний із нерозумінням особливостей змін, що відбуваються. Президент висловив задоволення першим етапом медичної реформи, який дав змогу підвищити заробітні плати сімейних лікарів, поліпшити матеріально-технічний стан медичних установ і збільшити прозорість фінансування системи охорони здоров'я.
Зеленський акцентував увагу на необхідності покращення комунікації між урядом і суспільством, роз'яснення деталей земельної та медичної реформ.
У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".
Проєкт закону передбачає, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року.
Перед другим читанням до законопроєкту подали 4018 поправок.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг та лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року.
Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці обирали сімейного лікаря та підписували з ним декларацію.
Другий етап реформи (надання послуг за програмою "Безкоштовна діагностика") мав стартувати 1 липня 2019 року, але його запуск відклали.
Наприкінці лютого 2020 року тодішній прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що друга частина медичної реформи стартує 1 квітня.
10 березня стало відомо, що комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування 13 березня розгляне питання про скасування другого етапу медреформи. Президент 4 березня заявив, що треба мати сміливість визнати – багато хто не готовий до запуску другого етапу реформи з 1 квітня.
До обрання президентом Зеленський критикував медреформу. 18 квітня 2019 року він заявив, що внаслідок перетворень до людей не завжди приїжджає швидка допомога і що основні положення реформи ухвалювали без обговорення із суспільством.