Жителі села у Волинській області не пропустили єпископа УПЦ МП до храму, який перейшов у ПЦУ – голова райдержадміністрації
13 січня храм у селі Красноволя Маневицького району збирався відвідати єпископ Волинський УПЦ МП Нафанаїл, розповів голова Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк.
Жителі села Красноволя Маневицького району Волинської області не пустили єпископа Волинського Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Нафанаїла до храму, який перейшов у Православну церкву України (ПЦУ), повідомив у Facebook глава Маневицької райдержадміністрації Андрій Линдюк.
"Сьогодні в село Красноволя, громада якого провела процедуру переходу в Православну церкву України, приїхав єпископ Волинський УПЦ (РПЦ) Нафанаїл з іншими священиками, я так розумію, щоб показати, що ніякого переходу нема. Але їх у храм місцеві жителі не допустили", – розповів він.
У Волинській єпархії УПЦ МП заявили, що прихильники ПЦУ не дали провести в храмі літургію.
"Активісти перекрили вхід у місцевий Свято-Михайлівський храм, перешкодивши зайти всередину навіть настоятелю громади – протоієрею [УПЦ МП] Андрію Геналюку. Священик на той час розпочав звершувати проскомідію (перша частина літургії. – "ГОРДОН"), однак вийшов надвір на галас, який було зчинено назовні. Всередину отець Андрій потрапив лише згодом у супроводі сільського голови та місцевого декана від Київського патріархату (декана Маневицького деканату ПЦУ. – "ГОРДОН"). Зі слів настоятеля отця Андрія, агресивно налаштовані люди відібрали у священика ключі від дверей", – ідеться в повідомленні.
Зазначають, що "з боку прихильників ПЦУ звучали образи та погрози на адресу духовенства і віруючих УПЦ [МП]". Зазначено також, що на дверях храму поміняли замки.
Декан Маневицького деканату ПЦУ протоієрей Андрій Закидальський написав у Facebook, що жителі Красноволі "абсолютно адекватно як православні християни і як громадяни засвідчили свою позицію".
Про перехід храму в Красноволі до ПЦУ стало відомо 31 грудня. За словами Линдюка, за це проголосувало 90% парафіян. Настоятель храму виступив проти переходу.
15 грудня 2018 року в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату, Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) та Української автокефальної православної церкви. УПЦ МП не підтримала собору, у ньому взяли участь лише два митрополити УПЦ МП: митрополит Вінницький і Барський Симеон та митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.
Під час собору обрали предстоятелем єдиної Православної церкви митрополита Епіфанія.
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію, а 6 січня вручив його в Стамбулі предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.