Журналіст Руденко: В історії НАБУ з Омеляном є позитивний момент. Тепер ми знаємо, що до нього немає претензій як до міністра
Якби міністра інфраструктури України Володимира Омеляна підозрювали в корупції, він би давно був під вартою без права застави, заявив журналіст і публіцист Сергій Руденко.
Проти глави Мінінфраструктури завели справу, пов'язану з його декларацією, і це означає, що інших порушень у його роботі правоохоронці не змогли знайти, упевнений журналіст і публіцист, ведучий "Еспресо", колумніст "Німецької хвилі" Сергій Руденко. У своєму Facebook він заявив, що на рівні керівництва в міністерстві вдалося перемогти корупцію.
"Історія НАБУ з Володимиром Омеляном має один позитивний момент. Відтепер ми знаємо, що силовики не мають жодних претензій до Омеляна як до міністра. Іншими словами – Міністерство інфраструктури (залізниця, авіасполучення, зв'язок) нарешті позбулося корупційної складової на рівні керівництва. За півтора року перебування Омеляна в кріслі не було жодного корупційного скандалу (як це було за попередників) ані в "Укравтодорі", ані на "Укрпошті". Було б інакше, повірте, Омелян давно б сидів у СІЗО без права на заставу", – вважає Руденко.
Автор додав, що міністр не підтримав монополію на ринку авіаперевезень України.
"А так – маємо нового лоукостера в країні – Ryanair. Очевидно, раніше лоукости просто не могли з'явитися в Україні через монополію МАУ. І, очевидно, ця монополія підтримувалася попередниками Омеляна. Нинішній міністр міг би себе поводити таким же чином і мав би, як кажуть на Галичині, "чистий спокій". Але не захотів", – зазначив він.
Руденко звернув увагу, що передання кримінального провадження до суду сталося в той самий час, коли міністр заявив про корупцію в "Укрзалізниці".
"Зверніть увагу, що справа Омеляна потрапила в суд тоді, коли він намагався з'ясувати, куди ж зникає щорічно із "Укрзалізниці" 15 млрд грн. Знав би і мовчав – певно, ніхто б міністра і не зачепив. Тим, хто тирить по кишенях ці мільярди, погодьтеся, є що втрачати. Це не беушна автівка чи кілька місяців незадекларованого проживання в чужому будинку", – резюмував журналіст.
13 вересня детективи НАБУ повідомили Омеляна про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні доходів. За даними НАБУ, у період із 1 січня 2006 року до 26 квітня 2018-го Омелян отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як його витрати тільки в період із 2008-го до квітня 2015 року становили щонайменше 3,45 млн грн.
14 вересня суд відпустив Омеляна на поруки міністра спорту України Ігоря Жданова та народного депутата від "Народного фронту" Федора Бендюженка. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі не наполягали на арешті керівника Мінінфраструктури.
Омелян переконаний, що кримінальним провадженням щодо нього керівництво НАБУ бажає показати результати своєї роботи.
За даними адвоката, Омеляну призначили допит у НАБУ на 19 вересня орієнтовно на 17.00.