Журналіст Руденко: Змінилася влада в Україні. Але тільки Кауфман лишається незмінним. Йому, як і раніше, потрібна підтримка влади
Бізнесмен Борис Кауфман впливав на тютюновий ринок за президентства Віктора Януковича й Петра Порошенка, і є ознаки, що зможе домовитися і з новим главою держави Володимиром Зеленським, вважає журналіст і публіцист Сергій Руденко.
Український бізнесмен Борис Кауфман намагається домовитися з новою владою, щоб зберегти вплив на тютюновому ринку, заявив на своїй сторінці у Facebook журналіст Сергій Руденко.
"2 серпня президент [Володимир] Зеленський призначив Дениса Шмигаля новим головою Івано-Франківської ОДА – менеджера [бізнесмена] Ріната Ахметова. Що і не дивно. Бо ж нова команда "бореться" із впливом олігархів на українську економіку. Паралельно із цим, як кажуть у кулуарах, із новою владою намагається домовитися і Борис Кауфман. Це та людина, яка була творцем та ідеологом компанії "Мегаполіс-Україна" (з 2016 року – Tedis Ukraine). Нагадаю, що цю компанію було створено ще у 2011 році. Так-так, за [експрезидента Віктора] Януковича. Який мав свій інтерес у цьому бізнесі, у якому були й найбільші виробники міжнародних компаній – Philip Morris International, Japan Tobacco International etc", – написав журналіст.
Він стверджує, що схема на ринку сигарет працювала і за президента Петра Порошенка, про неї знають і генпрокурор України Юрій Луценко, і ексглава Адміністрації Президента Борис Ложкін.
"Ідея "Мегаполісу", реалізована Кауфманом, проста: він призначений збирати різницю між оптовою вартістю сигарет, що виробляються у країні, та їх роздрібною вартістю. Ця схема подобалася і Януковичу, а після цього – і команді Порошенка (говорила про причетність Луценка й Ложкіна). Причому "Мегаполіс", як писали ЗМІ, де-факто був структурним підрозділом однойменної російської групи компаній, яка входила до бізнес-імперії наближеного до Путіна бізнесмена Ігоря Кесаєва. У цю ж групу входить відомий виробник зброї для російських військових – завод імені Дегтярьова", – заявив Руденко.
Автор вважає, що Кауфману дадуть згоду на продовження роботи за цією схемою.
"Змінилася влада в Україні. Але тільки Кауфман лишається незмінним. Йому, як і раніше, потрібна підтримка влади. І я більш ніж переконаний, що таку підтримку він знайде. Бо якщо люди Ахметова очолюють обласні державні адміністрації, то що заважає команді Зе зробити Кауфмана активним учасником нової-старої української економіки. Правда ж?" – резюмував він.
У лютому 2016 року нардеп від "Народного фронту" Андрій Левус заявив, що поліція відкрила кримінальне провадження щодо працівників Антимонопольного комітету, які "прикривають" компанію Tedis Ukraine. За його словами, підприємство незаконно займає 98% ринку дистрибуції сигарет. Левус додав, що цей ринок компанія здобула "через віджим".
Співробітники ГПУ того самого місяця провели обшук у приміщенні Антимонопольного комітету України (АМКУ). Державна уповноважена АМКУ Світлана Панаіотіді повідомила, що він пов'язаний із розслідуванням щодо Tedis Ukraine. Луценко заявив, що ГПУ і Головна військова прокуратура викрили схему ухилення від сплати податків та незаконного виведення з України мільярдів гривень.
У компанії Tedis Ukraine відкинули обвинувачення ГПУ. 3 квітня 2017 року в компанії заявили про арешт усіх банківських рахунків та вилучення товару, орієнтовна вартість якого перевищує 1 млрд грн. 26 квітня Луценко повідомив, що Tedis Ukraine сплатила найбільший штраф в історії Антимонопольного комітету – 300 млн грн. 5 травня Печерський суд зняв арешт із рахунків компанії.