Журналістка Худецька заявила, що розслідування стосовно Гандзюк гальмують підлеглі прокурора, який кваліфікував як хуліганство вбивство Веремія
Журналістка Ольга Худецька звернула увагу, що відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури в прокуратурі Херсонської області, який займається нападом на активістку Катерину Гандзюк, очолює Євген Красножон. Саме він колись перекваліфікував справу про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія на Майдані 2014 року на "хулігантство", підкреслила журналістка.
Правоохоронці затягують розслідування нападу на співробітницю міської ради Херсона Катерину Гандзюк, заявила у Facebook 31 липня журналістка Ольга Худецька.
"Хлопці приїхали до Катерини Гандзюк і з'ясували, що слідство тупить – експертизи досі не зроблені (навіть про склад речовини, хоча на кону швидке й доречне лікування). Відео з камер спостереження не вилучено офіційно, а те, що ви бачили, зняте з екрану, – так це на мобілку пацани позапроцесуально зняли. Вилучати, щоб воно стало матеріалом справи, – для слабаків. Не опрацьовані десятки закладів із камерами в районі, не опитані по гарячому свідки, які самі зверталися до поліції, але так і не були опитані", – написала Худецька.
За її словами, слідство "веде поліція, яка в Херсоні офігенно толерує сепарів, і цьому було вже досить кейсів-підтверджень".
"Але є ще прокуратура... [Генеральний прокурор України] Юрій Луценко взяв сьогодні під контроль справу, це чудово, але давайте подивимось, хто ж керує процесуальними керівниками всія Херсонщини? Чиї підлеглі так туплять разом із поліцейським слідством на пару і за добу все ніяк не почнуть роздуплятися? А керує ними прокурор Євген Красножон (він очолює відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури в прокуратурі Херсонської області, раніше працював у ГПУ. – "ГОРДОН"). Той самий, через якого загибель [журналіста В'ячеслава] Веремія кваліфікувалася як хуліганство, а не вбивство. Бо провадження щодо [фігуранта вбивства Веремія Юрія] Крисіна по статті "вбивство" у справі Веремія було закрите постановою за підписом прокурора Красножона. Виринув він у Херсоні вже керівником відділу, нічого собі. Пішов на підвищення. Хоча ту постанову про закриття справи щодо Крисіна по вбивству Веремія у 2018 році скасував суд, до речі, що зайвий раз зафіксувало документально, наскільки Красножон був неправий", – сказала журналістка.
Вона нагадала, що напад на Гандзюк спочатку кваліфікували як хуліганство.
"І вишенька: один із подільників Крисіна у справі Веремія втік у "ДНР". За матеріалами справи, Крисіна на 18 лютого підписав Армен Горлівський, який зараз у "ДНР". Здавалось би, де зв'язок між сепарами, силовиками і нерозслідуванням нападів на журналістів і громадських діячів, да?" – додала Худецька.
Напад на Гандзюк стався вранці 31 липня в Херсоні.
"Приблизно о 8.30 жінка вийшла з під'їзду. Із кущів їй назустріч вийшов невідомий чоловік 20–25 років, який тримав у руках ємність із рідиною. Невідомий вилив рідину, попередньо – кислоту, в обличчя жінки, після чого зник", – повідомили в поліції.
Спершу правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "хуліганство", але згодом змінили кваліфікацію злочину на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого". Поліція опублікувала відео з імовірним злочинцем.
Чиновницю доправили до лікарні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла. Кислота потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око.
Юрист і знайомий потерпілої Масі Найєм припустив, що напад було здійснено "на замовлення місцевих проросійських сил типу гопника Кирила Стремоусова". Громадський активіст Стремоусов входить до Соціалістичної партії України.
За інформацією видання "День", найімовірнішою причиною нападу вважають публічну діяльність Гандзюк, яка "відома своєю жорсткою позицією та боротьбою проти проросійських сил, корумпованих політиків, а також проти окремих представників поліції".
Журналіст Сергій Нікітенко, який 18 червня сам став жертвою нападу невідомих, вважає, що замахи на проукраїнських активістів – "спланована акція залякування" та "проблема всього півдня України".
1 серпня в Києві під будівлею міністерства внутрішніх справ триває акція з вимогою розслідувати резонансні напади та вбивства в Україні.