4 березня в Росії можуть ввести воєнний стан, Путіну не вистачає гарматного м'яса – Данілов
"Це дані нашої розвідки, що з 4 березня РФ має бажання ввести воєнний стан у своїй країні. Я хочу подивитися, як на це буде реагувати Москва, Санкт-Петербург, інші міста, де більше інтелігенції, яка розуміє, що відбувається взагалі на території РФ", – сказав він.
Секретар РНБО пов'язав це із вторгненням російських військ в Україну.
"Якщо у президента РФ Володимира Путіна не вистачає пушечного м'яса, то він може брати тих дітей, яких будуть призивати в армію, для того, щоб відправляти сюди, щоб вони попадали в нашу м'ясорубку",– пояснив Данілов.
Він заявив, що логіки, якою керується глава Кремля, не розуміє "переважна більшість співробітників російських компаній, росіяни, які займають високі посади".
Сьогодні про ймовірність введення в Росії воєнного стану твітив і радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
"4 березня обидві палати російського парламенту зберуться на екстрене позачергове засідання. На порядку денному, як я розумію, превентивне введення воєнного стану в РФ. З тотальною забороною на будь-які мітинги, вимкненням будь-якого зв'язку із зовнішнім світом, об'ємними продовольчими та фінансовими обмеженнями", – написав він.
За даними Подоляка, по всій Росії "починається евакуація тих, хто може собі це дозволити".
Контекст:
Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні зокрема реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Жертвами російської агресії стали, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
За даними станом на ранок 2 березня, окупанти втратили 5840 осіб особового складу. Також знищено понад 60 літаків та вертольотів, 862 бойові броньовані машини, 85 артилерійських систем та безліч іншої техніки. Кількості полонених окупантів українська влада не розкриває.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.