90% українців хотіли б бачити Україну членом ЄС до 2030 року – опитування
90% опитаних хотіли б, щоб Україна була членом ЄС до 2030-го року, 87% очікують на це.
У КМІС зазначили, що респонденти молодших вікових груп очікують членства України в ЄС більше, ніж опитані старших вікових груп.
У грудні 2021 року 58% опитаних українців хотіли б бачити Україну членом Євросоюзу до 2030 року, 41% чекав на це.
Бачити Україну державою – членом Євразійського митного союзу, яким керує РФ, хотіло б приблизно 3%, очікує на це теж орієнтовно 3%. Водночас у КМІС зазначили, що середня похибка для національної вибірки не перевищує +/- 3%.
Опитування відбувалося 2–11 травня. Методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера) проведено 2500 інтерв'ю.
"Тимчасово окуповані території станом на 23 лютого 2022 року (Автономна Республіка Крим, Севастополь, окуповані райони Донецької та Луганської областей) були виключені з вибірки. Респонденти, які проживають на територіях, які були окуповані після 24 лютого 2022 року, були опитані (якщо вони відчували себе в достатній безпеці, щоб відповідати на запитання)", – ідеться в повідомленні.
Результати цього опитування треба вважати репрезентативними лише для дорослого населення, яке зараз проживає в Україні й користується мобільними телефонами. Випадкова похибка для національної вибірки не перевищує 2,2%.
Дослідження фінансово підтримали Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Швеція, міністерство закордонних справ Великобританії та міністерство міжнародних справ Канади.
Контекст:
28 лютого, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою. Невдовзі такі заяви подали Грузія та Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ у ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу до Євросоюзу.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де розглянули заявки трьох країн, надали Україні та Молдові статус кандидата, визнали європейську перспективу Грузії та заявили про готовність надати їй статус кандидата, щойно буде вирішено пріоритетні питання.
Україна хоче виконати всі рекомендації Єврокомісії до кінця року, казала віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. На її думку, Україна може стати членом ЄС протягом 2–10 років.