Антон Геращенко: Усі 250 тис. наших військовослужбовців мають думати: "Ой, якщо Муженко був на з'їзді Порошенка, я повинен голосувати за нього?" G

Геращенко: Такі порушення, наскільки я розумію, не кваліфікує Кримінальний кодекс
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Правоохоронці, судді та військові не мають показувати публічно, кого вони підтримують у президентській гонці, заявив в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман нардеп від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко. За словами нардепа, він сподівається, що форум "Від Крут до Брюсселя", де президент України Петро Порошенко оголосив про своє висунення на другий строк і на якому були присутні керівник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко та генеральний прокурор Юрій Луценко, був останнім форумом у країні, "де порушували морально-етичні цінності".

Присутність генерального прокурора України Юрія Луценка та керівника Генерального штабу Збройних сил Віктора Муженка на форумі, де чинний президент Петро Порошенко оголосив про намір балотуватися на другий строк, була "неправильною", заявив в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна" нардеп від "Народного фронту", член колегії Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Бацман зазначила, що на форумі був присутній Луценко, який "прямо і недвозначно підтримав висунення Петра Порошенка".

"Вважаю, що це було неправильно з погляду закону про прокуратуру. Два роки тому на з'їзді партії "Народний фронт" був перший заступник генерального прокурора Дмитро Сторожук. Надійшла скарга громадської організації у кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокуратури. Він, наскільки я пам'ятаю, одержав догану. На мою думку, ті особи, яких законом визначено як аполітичних (а це всі військові, усі прокурори, усі співробітники поліції), не мають бути учасниками з'їздів", – заявив Геращенко.

За його словами, "міністри – це політичні посади. Вони мають або можуть бути в партіях, це інше".

"Судді, прокурори, поліцейські, співробітники Національного антикорупційного бюро не повинні демонструвати своєї лояльності. Наприклад, як сьогодні має почуватися, скажімо, прокурор району, до якого прийде співробітник поліції з документами про те, що сталися порушення з боку якогось кандидата. Прокурор подумає, на якому з'їзді був генеральний прокурор. Чи варто йому підписувати документи, що дозволяють обшуки в тій чи іншій партійній організації. Це велике питання. Те саме стосується начальника Генерального штабу Муженка, присутнього на цьому з'їзді. Це означає, що всі 250 тис. наших військовослужбовців мають думати: "Ой, якщо Муженко був на з'їзді Петра Олексійовича, то я повинен голосувати за нього?" Так, звичайно, це був не з'їзд партії, а форум, який називався "Від Крут до Європи". Але я сподіваюся, що це був останній форум в Україні, де порушували морально-етичні цінності", – продовжив Геращенко.

Він підкреслив, що "аполітичних осіб вказано в усіх законах – про оборону, про прокуратуру, про поліцію, про НАБУ, про судоустрій".

"Вони не повинні демонструвати публічно, за кого вони. Уявіть, завтра судді почнуть у Facebook виступати: "Ось, я буду за кандидата Іванова". А інший: "А я – за кандидата Петренка". А потім цим суддям доведеться розглядати позови проти кандидатів. Який це матиме вигляд?.. Таке порушення, наскільки я розумію, не кваліфікує Кримінальний кодекс. Але є органи, які дають їм оцінку. У випадку з прокуратурою це кваліфікаційно-дисциплінарна комісія, у випадку із судами – Вища рада правосуддя", – додав нардеп.

Антон Геращенко: Оскільки поліпшити ситуацію в економіці не вдалося, Порошенко пішов шляхом звернення до духовності, до питань віри, мови й армії. Читайте повний текст інтерв'ю

Президент України Петро Порошенко заявив про висунення на другий строк 29 січня на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у Києві.

Цього дня Муженко опублікував пост із гаслом кампанії Порошенка "Армія! Мова! Віра!" у Facebook. Такі самі повідомлення опубліковано на сторінках оперативного командування ЗСУ "Схід", Сухопутних військ України та 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр".

У коментарі виданню "ГОРДОН" голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що розміщення на сторінці Муженка агітації із гаслом виборчої кампанії президента не суперечить законодавству, оскільки чинний глава держави ще не зареєстрований кандидатом на майбутніх виборах. Порошенко подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти 3 лютого.

Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. На пост глави держави претендує 44 кандидати.