Арахамія назвав умову повернення Дубінського до фракції "Слуга народу"
Нардепа Олександра Дубінського можуть поновити у складі фракції "Слуга народу", якщо так вирішать 70% його колег. Про це журналістам після засідання фракції заявив її голова Давид Арахамія, зазначає LB.ua.
"Якщо він доведе невинність у цьому процесі та те, що він не втручався ні в які вибори, якщо він буде мати бажання долучитись, то я із задоволенням скличу фракцію. І фракція вирішить таким же саме чином. Якщо буде 70% "за", то він може повернутися", – сказав Арахмія.
Арахамія додав, що у нього було кілька особистих бесід із Дубінським щодо його виключення з фракції.
"Звичайно, ми мали кілька розмов з ним. Я йому особисто пропонував зробити таким чином, як йому радив президент (Володимир Зеленський двічі пропонував вийти з фракції самостійно. – "ГОРДОН"). Та піти своїм шляхом", – зазначив він.
1 лютого фракція "Слуга народу" провела засідання, на якому розглянула питання виключення Дубінського з її складу. За виключення проголосувало 198 нардепів.
Причиною виключення стало те, що 1 січня США занесли Дубінського до санкційного списку. Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.
За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року".
22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу". Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським.
Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Він скаржився на тиск і наклеп з боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа).
Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом.
На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка й Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й отримання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.