Арахамія: Рада 20 травня розгляне на позачерговому засіданні "макрофін" і "МВФ"

Арахамія прогнозує, що першого тижня червня Рада остаточно ухвалить усі закони, необхідні для продовження співпраці з МВФ
Фото: Слуга Народу / Facebook
Верховна Рада 20 травня планує провести позачергове засідання для розгляду питань стосовно отримання макрофінансової допомоги від Євросоюзу і траншу Міжнародного валютного фонду. Про це повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія на брифінгу, який транслювали на сторінці партії у Facebook.

"У четвер за ініціативи президента в нас буде ще одна позачергова сесія (окрім того, 18-го і 20 травня відбудуться позачергові сесії парламенту, присвячені звільненню і призначенню нових міністрів. – "ГОРДОН"). До неї увійдуть 10 законів – так звані макрофін і МВФ", – сказав Арахамія.

Він нагадав про свою обіцянку, що Рада до 1 червня ухвалить усі закони, необхідні для продовження співпраці з МВФ, і зазначив, що нардепи планують 20 травня ухвалити всі законопроєкти в першому читанні і частину з них – у другому. "Усе, що ми залишимо на потім, буде на першому тижні червня. І тоді ми завершимо цей процес", – додав він.

Також голова фракції додав, що в п'ятницю, 21 травня, Рада зможе розглянути нову редакцію законопроєкту про Національне антикорупційне бюро України.

Контекст:

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року і працювала до 12 лютого. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спершу треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми ще не ухвалено. "Обговорення було продуктивним, але потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зазначив він.

Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що Україна отримає наступний транш від МВФ до кінця 2021 року.