Арахамія розповів, чому Зеленський висунув Монастирського на посаду глави МВС
"Чому Монастирський? Чесно кажучи, я запропонував. Ну, якщо так чесно", – сказав Арахамія.
На думку нардепа, у його колеги "вистачить і дипломатії, і потужного менеджерського потенціалу, щоб цю важку роль виконувати".
"І взагалі, Монастирський доволі часто ходить до Офісу президента і завжди по правоохоронним питанням він доповідає. Тобто він людина в команді, і всі нормально до нього ставляться", – заявив Арахамія.
На численні запитання про причини відставки Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ Арахамія кілька разів наполегливо повторив, що "Арсен Борисович сам написав заяву", підстава для відставки – "за власним бажанням", і йому особисто причини невідомі.
Водночас голова фракції заявив, що для нього сюрпризом ця заява не стала – він знав про неї "трошки заздалегідь", і "не було ніяких сумнівів, що буде, так би мовити, мирний сценарій [відставки]". "Нормально абсолютно він іде, без усяких каменів за пазухою", – додав Арахамія.
13 липня Аваков подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ. Тепер за його звільнення має проголосувати Верховна Рада. За даними ЗМІ, подати у відставку його попросив президент.
Після цього Зеленський відрекомендував кандидатуру Монастирського на засіданні фракції "Слуга народу". Сам Монастирський підтвердив, що буде претендувати на цю посаду, заявивши, що "йде на жертву".
Контекст:
Аваков очолює МВС із лютого 2014 року. Він входив у склади урядів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.
У жовтні 2019 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що в новому уряді в Авакова є випробувальний строк. У травні 2020 року Зеленський назвав Авакова "потужним міністром" і заявив, що той має довести до кінця розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.
Улітку 2020 року в Києві й інших містах України відбулася серія протестів, учасники яких вимагали відставки Авакова. Мітингувальники, зокрема, висловлювали претензії до роботи правоохоронців у розслідуванні справ про вбивства Шеремета та херсонської активістки Катерини Гандзюк, указували на останні резонансні злочини, які сталися в Україні, зокрема на зґвалтування жінки в Кагарлику Київської області, у якому підозрюють співробітників поліції, критикували реформу поліції.
Тоді нардепи із фракцій "Голос" і "Слуга народу" зареєстрували проєкт постанови про звільнення Авакова.
Голова партії "Слуга народу", нардеп Олександр Корнієнко в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 14 червня 2021 року, заявив, що "цю відставку обговорюють усе життя", але конкретних ініціатив у парламент, за винятком торішньої, не надходило.
На запитання, чи загрожує відставка комусь із міністрів, Корнієнко додав: "Давайте до осені вже без колотнечі. Ми з [головою фракції "Слуга народу" Давидом] Арахамією пообіцяли, що до осені буде все спокійно".