Арешт Насірова – позитивний крок українського уряду в боротьбі з корупцією – Маккейн
Сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн вважає, що в Україні необхідно створити антикорупційний суд.
Сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн заявив, що арешт усунутого з посади голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова – позитивний крок у боротьбі з корупцією, повідомляє прес-служба політика.
"Арешт Романа Насірова, голови Державної фіскальної служби, який підозрюється в розтрачанні коштів, – це позитивний крок українського уряду в боротьбі з корупцією", – зазначив він.
На його думку, Україні необхідно створити антикорупційний суд для винесення справедливих вироків винним у корупції.
Маккейн додав, що довгострокові стабільність та успішність в Україні залежать від дотримання реформ, а також посилення законодавства та боротьби з корупцією.
"Висловлюю схвалення уряду України в досягненні прогресу та його безперервній боротьбі з корупцією", – резюмував він.
Уночі 7 березня Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у 100 млн грн. Голову ДФС заарештували на 60 днів – по 30 квітня поточного року.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що оскаржуватимуть це рішення та домагатимуться, щоб сума застави становила 2 млрд грн.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Насірова у зловживанні владою та службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу), що він завдав шкоду державі на суму приблизно у 2 млрд гривень. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах депутата Олександра Онищенка, проти якого розслідується справа за підозрою в махінаціях із газом.
Підозру голові ДФС вручили пізно ввечері 2 березня в лікарні "Феофанія". Після того як правоохоронці зачитали повідомлення, Насірова перевели до кардіологічної реанімації. Лікар заявив, що у чиновника стався інфаркт. Пізніше Насіров спростував цю інформацію. А згодом заявив, що подасть позов до Європейського суду з прав людини.
3 березня Кабінет Міністрів усунув його від виконання обов'язків до закінчення розслідування.