Аваков про Стерненка: У чому ж його героїзм?
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в інтерв'ю "1+1", оприлюдненому 1 березня, висловив думку, що одеський активіст Сергій Стерненко придумав для себе образ бунтаря.
Так він прокоментував тезу ведучої про те, що історія Стерненка надихає українську молодь (зокрема студентів вищих навчальних закладів) і він для молодих українців – "такий собі [Ернесто] Че Гевара".
"Це сумно, сумно. Це означає, що у нас підмінено поняття справжніх героїв і створюваних. Не треба називати революціонерами тих, хто придумав собі образ бунтаря. Якщо говоримо про того ж Стерненка – не хочу присвячувати йому багато часу, але кілька слів скажу – в чому ж його героїзм? Може, він на фронті був? Може, він у найважчі моменти на Майдані в 2013–2014 році був? Ні. Він з'явився на самому фініші Майдану, вони про це самі кажуть. Він відзначився в різних протестах під різними офісами з гострою критикою. Або, може, у нього є досвід якихось гарних звершень? Я не хочу вірити гаслам і не хочу вірити маскам та міфам. Я хочу бачити конкретику", – додав він.
Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи Руслан Демчук.
Справу, в якій фігурує Стерненко, розслідували з 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу.
Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року, що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх провели з численними порушеннями. Зокрема, до слідчого експерименту слідчі залучили свідка, імені якого не назвали і не викликали на слухання в суді, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель".
Після арешту Стерненка в кількох містах України відбулися акції протесту, зокрема в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися зіткненнями з правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, мінімум сімох людей було травмовано. Опіки очей дістали 27 поліцейських і нацгвардійців.
27 лютого в Києві знову відбувся мітинг на підтримку активіста. Його провели без порушень. "Учасники масових заходів поводили себе чемно, людяно, неагресивно", – зазначив заступник глави МВС Антон Геращенко.