Бекешкіна про передвиборчі соцопитування: У великих містах не голосують за Аграрну партію? Значить, прибрати з вибірки обласні центри
Соціолог Ірина Бекешкіна назвала "маніпуляціями" проведене без участі жителів обласних центрів опитування, згідно з яким у Верховну Раду проходить Аграрна партія України.
В одному із соціологічних опитувань стосовно проведення парламентських виборів в Україні незвично високий прохідний відсоток здобула Аграрна партія. Про це у Facebook повідомила соціолог Ірина Бекешкіна.
За її словами, ідеться про опитування громадської думки, про яке 3 липня розповіли центр "Соціальний моніторинг", компанія SOCIS і Український інститут соціальних досліджень імені Яременка. Опитування проводили 21–27 червня.
"До звичних партій, що долають виборчий бар'єр, виявляється, додалася ще одна – Аграрна партія України. Партія, яка в опитуваннях усіх соціологічних фірм ще місяць тому не набирала і 1% – тут, раптом, отримала 5,1% серед усіх опитаних і 7,9% серед тих, хто визначився з вибором. Показово, що відповідний прес-реліз є на сайті "Соціального моніторингу", але немає на сайті другого виконавця, SOCIS, – написала Бешкіна.
За словами соціолога, "секрет" різкої зміни показників Аграрної партії "дуже простий", він полягає в тому, що самі виконавці вказали, що опитування було в населених пунктах, "крім обласних центрів".
"Хіба не абсурд ігнорувати електоральний вибір виборців Києва, Харкова, Одеси, Львова, зрештою, усіх обласних центрів України? Ні, зовсім не абсурд, а цілком цілеспрямована технологія. У великих містах не голосують за Аграрну партію? Значить, прибрати з вибірки "небажану" категорію респондентів – у даному випадку, обласні центри", – заявила Бекешкіна.
Вона зазначила, що соціологія в цьому випадку виступила "методом маніпуляції".
"Колеги-соціологи! Ви згодні слугувати знаряддям у цьому лукавстві? Я б відмовилася. Отож, виборча кампанія йде повним ходом! На жаль, по-українськи", – написала соціолог.
Результати дослідження, проведеного в середині червня Київським міжнародним інститутом соціології, свідчать про те, що на парламентських виборах за Аграрну партію проголосувало б 1,9% тих, хто вже визначився з вибором.