Безвізу України з ЄС нічого не загрожує – МЗС
У Європарламенті заявляли, що Україна може втратити безвізовий режим із Євросоюзом у зв'язку із затвердженням Верховною Радою кандидатур у комісії із проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що суперечки щодо антикорупційних органів України немає.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що безвізовому режиму України з Європейським союзом нічого не загрожує.
Про це він заявив у інтерв'ю "BBC News Україна", що вийшло 6 жовтня, відповідаючи на запитання про суперечку щодо антикорупційних органів України.
"Немає суперечки довкола антикорупційних органів, ніщо не загрожує безвізовому режиму. Є абсолютно чітка позиція президента, України як держави, що ми зацікавлені в існуванні сильних, незалежних, антикорупційних органів в Україні, але протягом усього часу з моменту їх існування не було жодного року, щоб життя цих органів було легке та спокійне", – сказав він.
Позиції України і ЄС "абсолютно тотожні" в питаннях боротьби з корупцією, додав міністр.
Про ризик втрати Україною співпраці з Міжнародним валютним фондом і безвізу з ЄС заявляли євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер 17 вересня у зв'язку із затвердженням Верховною Радою кандидатур у комісію із проведення конкурсу на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.
Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що в них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога міститься у ст. 8 закону "Про прокуратуру").
ЄС і США повідомили, що "взяли до відома рішення Ради". "Комісія повинна почати прозорий процес, в основі якого – доброчесність і заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка", – зазначили дипломати.
Офіс президента України відповів, що взяв до відома критику, і закликав "утриматися від надмірних емоцій всіх учасників громадської дискусії про діяльність антикорупційної інфраструктури держави".
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав слова фон Крамон про загрозу безвізу чутками і сказав, що реагуватиме лише на офіційні листи щодо цього. Після цього євродепутати написали відкритий лист Арахамії, у якому заявили, що для деяких українських бізнесменів і політиків можуть обмежити безвіз.