Блінкен підтвердив роботу адміністрації США щодо надання додаткової допомоги Україні
Про це 4 лютого повідомив пресцентр МЗС України.
"Вони [Кулеба та Блінкен] відзначили суттєвий прогрес у підготовці скоординованих євроатлантичних санкцій проти РФ та вихід цієї роботи на завершальний етап", – ідеться в повідомленні.
Під час розмови Блінкен "підтвердив роботу адміністрації [президента Сполучених Штатів] Джо Байдена щодо надання додаткової допомоги США для посилення економічної та фінансової впевненості України".
Зазначають, що сторони висловили надію на те, що РФ продемонструє конструктивну позицію в наступних раундах переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в межах нормандського формату.
Крім того, Кулеба подякував Блінкену за передання США Україні інформації про можливу підготовку РФ сфабрикованих приводів для загострення ситуації, резюмували у МЗС.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.
Біля кордону України розташовано 115 тис. російських військовослужбовців, повідомив 3 лютого глава Міноборони Олексій Резніков.
У Білому домі заявляли 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, бачать усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз або, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.
Президент України Володимир Зеленський 28 січня зазначив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.
Після цього в Білому домі повідомили, що більше не називатимуть імовірне вторгнення Росії в Україну "неминучим".
За словами Резнікова, імовірність значної ескалації з боку РФ низька.