Байден обговорив із Макроном нарощування військ РФ поблизу кордону з Україною

Байден і Макрон домовилися, що їхні команди і далі підтримуватимуть тісний контакт щодо питання навколо України
Фото: EPA
Президенти США та Франції Джо Байден та Еммануель Макрон під час телефонної розмови 2 лютого підтвердили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також обговорили координацію як у дипломатії, так і в підготовці введення швидких та жорстких санкцій проти Росії в разі її подальшого вторгнення в Україну.

Про це йдеться в релізі, опублікованому на сайті Білого дому.

"Президент Джо Байден поговорив сьогодні з президентом Франції Еммануелем Макроном на тему нарощування Росією військових сил, яке триває, на кордонах з Україною, – зазначено в тексті. – Президент Байден і президент Макрон домовилися, що їхні команди і далі підтримуватимуть тісний контакт, зокрема проводитимуть консультації із союзниками по НАТО та партнерами з ЄС щодо скоординованого і всеосяжного підходу до розв’язання цих питань".

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

До 28 січня 2022 року, за інформацією Міноборони України, у 200-кілометровій зоні від кордону країни перебувало приблизно 112 тис. російських військових, з урахуванням флоту та авіації – орієнтовно 130 тис.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США занепокоєні переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, вбачають усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз або, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня заявив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про швидку війну шкодять українській економіці.

Після цього в Білому домі заявили, що більше не називатимуть ймовірне вторгнення Росії в Україну "неминучим".