ЗМІ повідомили, що РФ планує використати Bayraktar для провокації з метою вторгнення в Україну. У Пентагоні прокоментували

Кірбі: Ми маємо інформацію про те, що росіяни, ймовірно, захочуть сфабрикувати привід для вторгнення
Фото: ЕРА
Росія планує розповсюдити фейкове відео для виправдання вторгнення до України. Про це 3 лютого повідомила The Guardian.

Журналісти зазначили, що американські військовослужбовці мають докази того, що Росія планує поширити фейкове відео української атаки на мирних жителів, воно міститиме кадри з тілами вбитих, підірваними будинками, фальшивою військовою технікою ЗСУ та акторами.

На відео, щоб привернути увагу НАТО, покажуть безпілотники Bayraktar, які нібито використали у сфабрикованій атаці.

The New York Times із посиланням на джерела в адміністрації президента США повідомила, що Росія хоче використати відео, щоб звинуватити Україну в геноциді російськомовного населення і виправдати вторгнення.

Джерело у Білому домі заявило, що у підготовці операції брала участь російська розвідка. Представник британського уряду заявив, що дані розвідки США заслуговують на довіру і що Росія планує створити привід та звинуватити Україну в нападі.

Спікер міноборони США Джон Кірбі на брифінгу 3 лютого підтвердив дані про фейкове відео, повідомила пресслужба Пентагону.

"Ми маємо інформацію про те, що росіяни, імовірно, захочуть сфабрикувати привід для вторгнення. Один із варіантів – російський уряд планує інсценувати фальшиву атаку українських збройних сил чи сил розвідки на територію Росії або проти російськомовного населення, щоб виправдати свої дії", – заявив Кірбі.

За його словами, "в межах цієї фальшивої атаки Росія випустить дуже наочний пропагандистський відеоролик, у якому покажуть трупів та акторів, які вдають скорботу, а також зображення зруйнованих місць".

14 січня Кірбі заявляв, що Росія готує провокації, у яких звинуватить українців, щоб виправдати і створити передумови для вторгнення в Україну.

"Ми однозначно бачили цей сценарій раніше. Зокрема, 2014 року під час незаконної анексії та окупації Криму... Ми вже бачили схоже від Росії. Коли немає справжньої кризи, яка б задовольняла їхні потреби, вони її створюють", – зазначив Кірбі.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

Станом на 28 січня 2022 року, за інформацією Міноборони України, у зоні 200 км від кордону країни перебувало майже 112 тис. російських військовослужбовців, з урахуванням флоту та авіації – приблизно 130 тис.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, бачать усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз чи, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня заявив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

Після цього у Білому домі заявили, що більше не називатимуть імовірне вторгнення Росії в Україну "неминучим".