Блокування розрахунків "Гарантованим покупцем" можна кваліфікувати як навмисну змову – британські юристи про невиплату боргу "зеленим" інвесторам
Агентство зазначає з посиланням на документ, що згідно із законодавством Англії, блокування розрахунків можна кваліфікувати як "участь у навмисній змові, порушенні регуляторного права, а також кримінального права з відповідною відповідальністю за такі порушення як у вигляді фінансових санкцій, так і тюремного ув'язнення".
Юридичний радник Seladore Legal надіслав листа про порушення британського законодавства, пов'язані з невиплатою боргу з боку "Гарантованого покупця" перед ДТЕК, до Кабінету Міністрів України, Міністерства України, "Гарантованого покупця" та "Укренерго".
"Застосуйте заходи для оплати в повному обсязі належних нашому клієнту коштів протягом наступних 48 годин. Окрім того, надайте зобов'язання, що ви не вживатимете жодних кроків для використання коштів, які залишилися від облігацій "Укренерго", котрі зберігають на банківських рахунках "ГарПоку", для будь-яких цілей, окрім погашення заборгованості перед нашим клієнтом", – цитує агентство лист юридичної фірми.
Контекст:
За інформацією "Обозревателя", увечері 13 листопада Кабмін на рівні "Ощадбанку" заблокував погашення боргів перед "зеленими" інвесторами на суму 19,3 млрд грн. "Обозреватель" також писав, що станом на 15 листопада виплати отримали всі компанії, окрім ДТЕК ВДЕ.
Це гроші, які "Укренерго" залучило через цільові єврооблігації на суму $825 млн для розрахунку із "зеленими" інвесторами. Європейський банк реконструкції та розвитку інвестував в облігації НЕК "Укренерго" $75 млн для того, щоб компанія спромоглася виплатити борги виробникам електроенергії з поновних джерел, про це банк повідомив на своєму офіційному сайті 3 листопада.
Компанія ДТЕК ВДЕ після блокування розрахунків заявила про дискримінацію у погашенні заборгованості перед підприємствами "зеленої" генерації та вимагає проведення негайного розслідування дій посадовців. ДТЕК веде підготовку до юридичного захисту своїх прав та відшкодування збитків, завданих компанії та інвесторам унаслідок махінацій уряду з розподілом коштів європейських кредитів. Згідно з повідомленням, загальна заборгованість перед компанією ДТЕК ВДЕ упродовж 2020–2021 років становить 4,3 млрд грн.
Сьогодні в.о. директора державного підприємства "Гарантований покупець" Вадим Улида написав заяву про звільнення.
Напередодні "Гарантований покупець" надіслав Кабінету Міністрів України як засновнику та суб'єкту управління підприємством лист із проханням пояснити, як діяти з "3,04 млрд грн, які знаходяться на рахунку підприємства та надійшли відповідно до постанови №1049 "Про надання у 2021 році державної гарантії за зобов'язаннями ПрАТ "НЕК "Укренерго" для розрахунків із виробниками електроенергії, яким встановлено "зелений" тариф". Про це 29 листопада повідомили у пресслужбі компанії.