Бойко: Якщо не вжити заходів, то ще через місяць-два борг за житлово-комунальні послуги перевалить за 100 млрд грн
Останні платіжки за січень заганяють людей у злидні через те, що вони не в змозі оплачувати "космічні" тарифи, заявив позафракційний народний депутат, член міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти України Юрій Бойко.
Борги за житлово-комунальні послуги можуть різко зрости до 100 млрд грн, оскільки останні платіжки привели до соціального песимізму українців, заявив позафракційний нардеп, член міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя", кандидат у президенти України Юрій Бойко, повідомляє сайт об'єднання.
"Я постійно зустрічаюся з людьми в різних регіонах України. І в кожній точці країни люди доведені до крайності. Тарифний геноцид і обмежена доступність субсидій привели до високого рівня соціального песимізму українців. Люди просто не знають, як виживати в умовах, які створила влада. Останні платіжки за січень остаточно заганяють людей у злидні через те, що вони не в змозі оплатити ці космічні тарифи. Якщо не вжити заходів, то ще через місяць-два борг за житлово-комунальні послуги перевалить за 100 млрд грн проти нинішніх 55 млрд. Це стане наочним показником бездарної роботи уряду", – заявив Бойко.
Він додав, що розраховує на ухвалення поданих законопроектів про зниження ціни на газ і списання боргів за послуги ЖКГ, але після виборів.
"Мені все частіше скаржаться люди похилого віку, що в багатьох із них діти й онуки через відсутність роботи раніше просто їздили на заробітки в інші країни, а тепер усе частіше замислюються над тим, щоб не повертатися в Україну. Цей режим за п'ять років створив умови, щоб активна молодь покидала країну назавжди. Це злочин проти власного народу, – сказав політик. – Ми зареєстрували невідкладні законопроекти, які обов'язково будуть прийняті після нашої перемоги. Це законопроект про зниження ціни на газ і законопроект про списання боргів за житлово-комунальні послуги. Це цілком реальні заходи із запобігання комунальному колапсу та полегшення життя людей. Не можна допустити, щоб Україна перетворилася на відсталу і злиденну країну, де люди вимирають від нелюдських тарифів і цін".
В Україні ціну на газ для населення регулює Кабінет Міністрів. Із 1 листопада уряд підвищив її на 23,5%. Тепер вартість газу для населення становить 6,2 тис. грн за 1 тис. м&³3; (без урахування тарифів на транспортування і розподіл, а також ПДВ).
Згідно з меморандумом між Україною та МВФ у межах нової програми співпраці, ціну на газ для населення мають знову підвищити з 1 травня 2019 року. Регулювання мають скасувати до 1 травня 2020 року.