Бойко пообіцяв скасувати заборону на "Одноклассники", "ВКонтакте" і російські фільми

Юрій Бойко: Скажіть, як загрожує національній безпеці "Майстер і Маргарита", "Гостя з майбутнього" або "Одноклассники"?
Фото: platform.org.ua

Національній безпеці більше загрожують ті, хто складав заборонні списки, переконаний кандидат у президенти, нардеп і засновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко.

Кандидат у президенти, нардеп і засновник міжфракційного об'єднання "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Бойко вважає, що заборону на ввезення в Україну низки книг, виданих у Росії, російські фільми та соціальні мережі потрібно скасувати, повідомляє сайт політичної сили.

Про це Бойко заявив, коментуючи журналістам інформацію Держкомтелерадіо про заборону на ввезення в Україну низки книжок російських видавництв, зокрема роману "Майстер і Маргарита", випущеного у видавництві "Азбука-Аттикус".

"У передмові до книги Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита" видавництво "Азбука-Аттикус" пропагує представників російського кіно Юрія Кару, Миколу Бурляєва, Валентина Гафта, які за публічну підтримку військової інтервенції в Україні внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Це видання не буде розповсюджуватися в Україні", – повідомили 22 березня на офіційному сайті відомства.

"Коли дивишся списки того, що заборонено, мимоволі починаєш сумніватися в адекватності людей, які їх склали. Скажіть, як загрожує національній безпеці "Майстер і Маргарита", "Гостя з майбутнього" або "Одноклассники"? Мені здається, що більше національній безпеці загрожують ті, хто складав ці заборонні списки", – сказав Бойко.

Нардеп заявив, що такі рішення державних органів обмежують свободу українців, і пообіцяв у разі своєї перемоги на виборах президента скасувати всі введені за останні п'ять років заборони в цій сфері.

"Не може бути вільною і демократичною країна, де забороняють культові та улюблені фільми. Громадяни України повинні самі обирати, які фільми дивитися, які книги читати і якими соцмережами користуватися. Тому після виборів ми скасуємо всі заборони, введені за останні п'ять років на ТБ і в інтернеті, у кінотеатрах та на книжкових ринках. Вільний вибір – невід'ємне право вільної людини", – переконаний політик.

Він порівняв заборони зі спаленням книг у нацистській Німеччині, додав, що тоді заборонену літературу все одно читали, і назвав безглуздими обмеження в епоху інтернету.

4 липня 2015 року набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України", що забороняє використання будь-якої аудіовізуальної продукції, яка шкодить національній безпеці України і прославляє збройні формування держави-окупанта.

Відповідно до ст. 15-1 закону України "Про кінематографію", який набув чинності із 22 квітня 2016 року, заборонено трансляцію фільмів, вироблених країною-агресором після 1 січня 2014 року. 16 січня 2019 року голова Держкіно Пилип Іллєнко повідомив у Facebooк, що загалом із 2014 року відомство заборонило 778 фільмів і серіалів, більшість із них було вироблено у РФ.

У грудні 2016 року Верховна Рада проголосувала за заборону на ввезення в Україну російських книг з антиукраїнським змістом, 30 грудня її підписав президент. 22 травня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, згідно з якою поширювачі книжкових видань із Росії та з тимчасово окупованих територій України повинні отримувати дозволи на ввезення.

15 травня 2017 року президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких вводять антиросійські санкції на строк від одного до трьох років. У списку санкцій опинилися, зокрема, соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники", сервіси Mail.Ru і "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб". 17 травня указ оприлюднили в "Урядовому кур'єрі", і він набув чинності. Ці сайти було заблоковано.