Будапешт назвав "напівфашистським" український закон "Про освіту"
Глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш заявив, що український уряд зневажає права меншин і ухвалив "напівфашистське" освітнє законодавство.
Глава адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш на прес-конференції 21 лютого назвав "напівфашистським" український закон "Про освіту", повідомляє прес-служба уряду країни.
"Наразі Україна має уряд, який зневажає права меншин і ухвалив "напівфашистське" законодавство про освіту", – сказав Гуяш.
Однак Угорщина "і далі очікує", що Україна змінить освітнє законодавство, додав він. Гуяш зазначив, що щиро сподівається, що після виборів вони зможуть достукатися до нової адміністрації президента України, оскільки "не змогли спілкуватися з нинішньою".
Відносини України та Угорщини погіршилися у вересні 2018 року після ухваленого Верховною Радою закону "Про освіту". Закон "Про освіту" у другому читанні та в цілому було ухвалено . Президент Петро Порошенко підписав його 25 вересня. Згідно з нормами цього документа, розширюється використання державної мови в шкільному навчанні.
Угорщина висловила занепокоєння про майбутнє угорської меншини в Україні. Занепокоєння щодо статті про мову в цьому законі висловлювали також у Молдові, Польщі, Росії, Болгарії та Греції.
Угорщина блокує засідання комісії Україна – НАТО на найвищому рівні через претензії до українського закону "Про освіту". Водночас Будапешт не протестував проти присутності глави МЗС України на міністерському засіданні НАТО.
30 листопада угорський прем'єр Віктор Орбан заявив, що його країна підтримує Україну в протистоянні з Росією.
У січні посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що у відносинах між країнами почалися позитивні зміни.