Клімкін заявив, що Україна буде працювати над механізмом імплементації закону про освіту разом з Угорщиною
Угорська сторона, яка вважає, що новий закон України про освіту ущемляє права закарпатських угорців, буде працювати над законом спільно з українською стороною, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.
Україна та Угорщина спільно працюватиме над механізмом імплементації нового закону "Про освіту", заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час спільного брифінгу з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич та міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Головна ідея в тому, що ми спільно працюватимемо на підставі нашої домовленості над механізмом імплементації цього закону, та до кінця перехідного періоду ми маємо досягти спільної домовленості", – підкреслив Клімкін.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.
Занепокоєння щодо мовної статті в законі висловили Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини повідомили, що будуть блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила стурбованість новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслюють, що новий закон призведе до значного скорочення прав національних меншин. Українська делегація, за винятком Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.
16 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина ініціює обговорення реформи освіти в Україні наступного засідання ради асоціації з Європейським союзом. Також він пригрозив блокувати важливі для України ініціативи.