Бурба заявив, що перед звільненням Зеленський пропонував призначити його головою Служби зовнішньої розвідки
"Зауважень щодо роботи мене особисто, а також ввіреного мені органу не було взагалі. Крім того, за пару місяців до звільнення – червень або травень 2020-го – мені пропонували очолити Службу зовнішньої розвідки. Це була пропозиція від Зеленського у присутності [глави Офісу президента України] Андрія Єрмака", – сказав він.
За словами колишнього розвідника, "президент повідомив, що не те, що не має претензій до ГУР, а навпаки, задоволений роботою управління воєнної розвідки".
"Крім того, я почув про незадоволення роботою Служби зовнішньої розвідки, тому мені було запропоновано перейти. Тобто за один рік і три місяці роботи із Зеленським я не почув жодного слова, зауваження або натяку на це", – пояснив Бурба.
Він зазначив, що Зеленський "знав про всі цілі, плани та наміри" військової розвідки, зокрема і про підготовку операції із захоплення вагнерівців.
Контекст:
Бурба очолював ГУР Міноборони, коли готували операцію із захоплення вагнерівців.
Він розповідав розслідувачам Bellingcat, що Зеленський знав про спецоперацію із затримання найманців ПВК "Вагнер" і схвалив її проведення, а Єрмак попросив відкласти спецоперацію на кілька днів, щоб набула чинності угода про перемир'я на Донбасі. Бурба 2021 року заявив, що Єрмак нібито говорив йому, що вказівка перенести операцію надійшла від президента. Бурба вважає, що її переносити не можна було, і це одна із причин провалу операції.
Ексочільник ГУР також повідомив, що співробітників відомства, які працювали над операцією щодо вагнерівців, звільнили з лав Збройних сил України та забрали в них документи прикриття, а його самого відправили у відставку, коли він склав список осіб, які знали про спецоперацію.
26 листопада на пресмарафоні Зеленський назвав Бурбу "авантюристом та аферистом" і заявив, що Бурба хотів втягнути Україну у "величезний скандал".
У грудні стало відомо, що Бурба звільнився з військової служби.