Членство України в НАТО гарантуватиме її безпеку – Офіс президента
Про це в інтерв'ю Newsmax, опублікованому 27 лютого на сайті ЗМІ, заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
За його словами, такі країни, як Туреччина й Угорщина, які поки що не наважуються допустити членство України в Альянсі, мають зрозуміти екзистенційну позицію Києва.
"Це необхідно всім членам НАТО, і всі члени Євросоюзу будуть зацікавлені і відчуватимуть свою зацікавленість у тому, щоб Україна вступала в Альянс і союз, – сказав Єрмак. – Наше членство в НАТО є найважливішим елементом нашої безпеки".
22 лютого Єрмак зазначив, що Україна може вступити в НАТО раніше, ніж в ЄС.
Контекст:
Протягом останніх років Україна прагнула членства в ЄС і НАТО, курс на вступ у ці організації зафіксовано в її Конституції.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статус партнера розширених можливостей.
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ до Європейського союзу за спеціальною процедурою.
30 вересня, після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому їй допомагають члени Альянсу.
У 2023 році Україна прагне розпочати переговори про членство в ЄС, заявляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль 3 січня. За його словами, Україна розраховує пройти шлях переговорів про вступу у ЄС менше ніж за два роки.