Чумак заявив, що вважає тимчасовим рішення Кабміну про порядок переміщення товарів у зоні АТО
Позафракційний народний депутат Віктор Чумак зазначив, що рішення Кабміну про порядок переміщення товарів у зоні АТО не може бути остаточним, оскільки це показує вразливість України в питанні енергонезалежності.
Затверджений Кабінетом Міністрів України порядок переміщення товарів у зону проведення антитерористичної операції і з неї є тимчасовим. Таку думку висловив позафракційний народний депутат Віктор Чумак в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Я все одно вважаю, що це тимчасове рішення. Це не може бути остаточним рішенням. Це показує, що Україна вразлива до її енергонезалежності... Нам усе одно необхідно врегулювати питання окупованої території. Хто б як не хотів, а закон про окуповану територію потрібно ухвалювати", – сказав він.
Чумак додав, що "в будь-якому разі треба буде шукати вирішення питання щодо забезпечення вугіллям, зокрема антрацитовим вугіллям, не тільки з території, яка перебуває в неконтрольованих районах, але і з інших міст".
Сьогодні, 1 березня, Кабінет Міністрів України затвердив порядок переміщення товарів у зону АТО і з неї.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це на теплостанціях виник дефіцит вугілля. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи.
До 26 січня були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. 2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд поблизу Бахмута Донецької області. 6 лютого у поліції заявили, що поблизу міста Часів Яр Донецької області люди в балаклавах намагалися перекрити дорогу і перешкоджали роботі правоохоронців на трасі Бахмут – Костянтинівка.
10 лютого учасниками блокади була перекрита траса Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
15 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про запровадження тимчасових надзвичайних заходів в енергетичній системі України. Заходи спрямовані на мінімізацію використання вугілля антрацитової групи.