Данилюк: З'явилися підстави сподіватися, що Коломойського буде засуджено в Україні
Відповідати за виведення грошей вкладників із "ПриватБанку" і компенсувати збитки державі повинні як його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, так і менеджмент банку, вважає ексглава Мінфіну Олександр Данилюк. Про це він заявив у Facebook, коментуючи затримання в "Борисполі" одного з фігурантів у справі "ПриватБанку".
"Минуло більше чотирьох років (після націоналізації "ПриватБанку". – "ГОРДОН") – і ось нарешті ми бачимо перші реальні дії влади по притягненню до відповідальності тих, хто виводив гроші вкладників із "ПриватБанку", – написав він.
Данилюк заявив, що він безпосередньо займався націоналізацією "ПриватБанку", ініціював судові процеси за межами України і домігся заморожування активів Коломойського по всьому світу за рішенням Лондонського суду.
"В Україні ситуація була інша. Усі позови та розслідування блокувалися генеральним прокурором, судами та соратниками Коломойського у владних кабінетах. Але сьогоднішні події дають підстави сподіватися, що з'являється перспектива засудження Коломойського і в Україні", – написав Данилюк.
На його думку, в Україні Коломойський "почувався в безпеці, а за межі боявся виїхати через острах арешту, ініційованого американською Фемідою".
"Але від сьогодні йому і в Україні, схоже, теж нічого доброго не світить", – вважає Данилюк.
22 лютого детективи Національного антикорупційного бюро України провели спецоперацію і не дали покинути територію країни літаку, у якому перебував колишній заступник голови правління "ПриватБанку". У НАБУ не назвали імені, але "Українська правда" писала, що йдеться про Володимира Яценка, який був заступником голови правління "ПриватБанку" 2016 року.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова погодила йому підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення і розтрата майна) Кримінального кодексу України.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року. Україна докапіталізувала банк на 155 млрд грн.
Із червня 2017 року Генпрокуратура веде розслідування щодо фінустанови. За даними слідства, з 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією, "ПриватБанк" видав 36 юрособам кредитів на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн. Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу переказали для погашення кредитів 193 юридичних осіб.
З того ж року Україна судиться з колишніми власниками "ПриватБанку", які оскаржують його націоналізацію. У 2019 році суд визнав її незаконною. НБУ це рішення оскаржив. Судові розгляди тривають.
У грудні 2017 року "ПриватБанк" подав до суду на своїх колишніх власників. Позивачі стверджували, що бізнесмени вивели з банку приблизно $2 млрд, провівши низку незаконних операцій.
19 грудня Лондонський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова та шести компаній, які їм, імовірно, належать або є під їхнім контролем.
Група "Приват" належить українським бізнесменам Ігореві Коломойському, Геннадієві Боголюбову й Олексієві Мартинову.