"Фініта". Венедіктова прокоментувала повідомлення про підозру топфігуранта справи "ПриватБанку" і заявила, що для неї "не існує прізвищ"
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова погодила повідомлення про підозру колишнього першого заступника голови правління "ПриватБанку" Володимира Яценка. Про це написала пресслужба Офісу генпрокурора.
22 лютого Яценко приватним літаком намагався покинути межі України, але його літак завдяки зусиллям Національного антикорупційного бюро України приземлився в "Борисполі", а самого Яценка затримали. Його підозрюють у розтраті коштів "ПриватБанку" в особливо великих розмірах через зловживання службовим становищем (ст. 191 Кримінального кодексу України).
"Підпис під підозрами колишнім топменеджерам "ПриватБанку" – мій, – написала у Facebook Венедіктова. – Свідки в одному з важливих і чутливих кримінальних проваджень із числа тих, що на слуху і у наших міжнародних партнерів, сьогодні перетворилися на підозрюваних".
Генпрокурорка зазначила, що про кількість підозр, які вона підписала, було відомо дуже вузькому колу осіб.
"Це не завадило пану, який у той час працював першим заступником голови правління "ПриватБанку", в якийсь дивовижний спосіб замовити чартерний рейс до Відня, перебуваючи у Дніпрі. Завдячуючи нашим спільним діям, літак здійснив посадку в "Борисполі". Фініта", – підкреслила Венедіктова.
Вона анонсувала ще "багато підписів" на різних підозрах, які оцінять.
"Я можу пообіцяти одне: для мене не існує прізвищ. А для тих самих прізвищ, повірте, це дуже важливий меседж: яким би гучним та уразливим прізвище не було", – додала генпрокурорка.
Як написав у Telegram екснардеп Сергій Лещенко, літак із Яценком вилетів із Дніпра і прямував до Відня. За його словами, він устиг долетіти до Львова, але його розвернули за кілька хвилин до перетину кордону України після втручання директора НАБУ Артема Ситника і керівника підрозділу детективів НАБУ. Він також додав, що у спецоперації брала участь Служба безпеки України.
Як видно з фото, опублікованого НАБУ у Facebook, із Дніпра до Відня Яценко прямував літаком Hawker 800XP/850XP із бортовим номером UR-WRR. Згідно з даними Державного реєстру цивільних повітряних суден України, його обслуговує авіакомпанія "Роза Вітрів", а власником судна вказано кіпрську компанію Viskona Investments Ltd.
"Економічна правда", посилаючись на свої джерела, 29 грудня минулого року повідомила, що Венедіктова затягує підписання підозр фігурантам кримінального провадження, яке стосується "ПриватБанку". За інформацією журналістів, Національне антикорупційне бюро передало Венедіктовій на підпис проєкти підозр, але вона не відповідає вже два тижні. У відповідь на це Венедіктова заявила, що "справа почала рухатися в потрібному руслі".
Генпрокуратура веде розслідування у справі "ПриватБанку" із червня 2017 року. 14 грудня 2020-го Венедіктова повідомила, що увійшла до складу груп прокурорів у трьох основних провадженнях. За даними слідства, із 20 жовтня до 22 листопада 2016 року, перед націоналізацією фінустанови, "ПриватБанк" видав 36 юрособам кредитів на строк від восьми до 10 років за ставкою 10,5% річних на загальну суму 126,9 млрд грн.
Ці кошти не затрималися на рахунках дебіторів, їх відразу ж переказали для погашення кредитів 193 юридичних осіб. Серед цих 193 компаній, які раніше отримували кредити "ПриватБанку", зазначено "Укртатнафту", майно якої у такий спосіб було виведено з-під застави.
21 грудня 2016 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб підписав договір про продаж 100% акцій "ПриватБанку" Міністерству фінансів України.
Група "Приват" належить українським бізнесменам Ігореві Коломойському, Геннадієві Боголюбову й Олексієві Мартинову.