Данілов: У січні питання допомоги Україні буде на порядку денному у США, і ми будемо мати позитивний результат

Секретар РНБО закликав "не робити трагедії" із затримки американської допомоги
Фото: president.gov.ua

США і далі виконуватимуть узяті зобов'язання щодо військової допомоги Україні, попри внутрішньополітичні розбіжності. Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив 21 грудня в ефірі національного телемарафону, який транслює "1+1".

Він вважає, що наступний процедурний крок американська влада зробить уже на початку 2024 року.

"Я думаю, швидше за все, це станеться в січні. Не треба робити ніякої трагедії. Не треба нікого заспокоювати. Тому що заспокоювати треба малих і хворих. А з дорослими треба по-дорослому розмовляти. І я більш ніж упевнений, що всі наші дорослі розуміють, про що мова... Думаю, у січні питання допомоги Україні буде на порядку денному у США, і ми будемо мати позитивний результат", – сказав Данілов.

На запитання, чи має Україна план Б на випадок припинення підтримки Заходу, секретар РНБО відповів, що Україну це не зупинить.

"Ми звикли до того, що країна працює в екстремальних умовах... Життя не закінчується, воно триває. Нам своє робити, нам убивати ворога кожен день, гнати його з нашої території для того, щоб поставити крапку в цій історії... Ми були, є і будемо", – додав він.

Контекст:

20 жовтня президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), що зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС 7 жовтня, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього ж дня документ без фінансування України та Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.

6 грудня законопроєкт не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Документ заблоковано, оскільки представники Республіканської партії наполягали на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав "політичним шантажем" відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що "ставки надто високі, а наслідки надто значні".

В адміністрації президента США попереджали, що у США повністю закінчаться ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року. США планують надати ще один пакет військової допомоги, але після цього кошти Пентагону на підтримку України закінчаться.