ДБР завершило розслідування справи звільненого голови КСУ Тупицького
Слідство встановило, що 2018 року Тупицький підкупив свідка для надання ним неправдивих показів в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, який намагався уникнути кримінальної відповідальності у справі, де проходив як підозрюваний.
Також протягом 2018–2019 років Тупицький тричі надав свідомо неправдиві свідчення слідчому в інтересах цього самого ексголови Вищого господарського суду України.
Зараз матеріали кримінального провадження відкрито для ознайомлення стороні захисту. Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування обвинувальний акт скерують до суду.
Контекст:
29 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ про усунення Тупицького з посади голови суду. 26 лютого президент продовжив строк усунення голови КСУ ще на місяць.
30 грудня КСУ опублікував заяву, у якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади попри указ Зеленського. У суді заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президенту права й узагалі не передбачає можливості усувати суддів КСУ.
У КСУ в січні заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У суді зазначали, що хоч його й усунено з посади судді Конституційного Суду, але він має керувати КСУ. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової, до Окружного адміністративного суду Києва й перейшов на дистанційний режим роботи.
27 березня 2021 року було опубліковано указ Зеленського, яким він скасував указ президента-втікача Віктора Януковича про призначення Тупицького й Касмініна суддями КСУ. Зеленський повідомив, що скасував указ у межах перевірки всіх чинних указів і розпоряджень Януковича щодо загрози національній безпеці. 30 березня Тупицький оскаржив указ.