"Не знаю, що шукали". Тупицький розповів, що вилучили під час обшуку в його будинку

Тупицький вважає, що його хочуть "вижити" із КСУ
Фото: Конституційний Суд України - офіційна сторінка / Facebook
Під час обшуку в будинку звільненого президентом України голови Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького на вулиці Драгоманова в Києві співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) вилучили боєприпаси та електроніку. Про це він повідомив 13 травня агентству УНІАН.

"Я не знаю, що шукали. Я нічого не ховав, у мене вилучили патрони до зареєстрованого мисливського карабіна, оскільки я є мисливець. Також зі старого комп'ютера зняли жорсткий диск, старий телефон дружини вилучили, у якому навіть сім-картки вже немає. І на цьому все закінчилося. А що шукали – бог його знає", – сказав Тупицький.

Він вважає, що в такий спосіб його "хочуть вижити з Конституційного Суду".

"Я називаю це знущанням. Потрібно витерти ноги об голову Конституційного Суду, щоб він здався морально і пішов", – пояснив Тупицький.

Контекст:

Обшуки за кількома адресами, пов'язаними з Тупицьким, ДБР проводило 13 травня.

Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду через свідомо неправдиве показання свідка. 28 грудня 2020 року він мав з'явитися в Офіс генпрокурора України для вручення підозри. Як розповіли в Офісі генпрокурора, Тупицький повідомив, що не може прибути за сімейними обставинами, але не надав документів про поважність причин неявки. Повідомлення про підозру Тупицькому надіслали поштою. У Держбюро розслідувань зазначили, що він отримав повідомлення про підозру, хоч і заперечує це.

Журналісти програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і "UA:Перший") повідомляли, що Тупицький фігурує у провадженні щодо ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, якого підозрюють у заволодінні активами Зуївського енергомеханічного заводу.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про усунення Тупицького з посади голови суду. 26 лютого 2021 року Зеленський продовжив строк усунення голови КСУ ще на місяць.

30 грудня 2020 року КСУ опублікував заяву, у якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на указ Зеленського. У суді заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президенту права й узагалі не передбачає можливості усувати суддів КСУ.

У КСУ в січні 2021 року сторони заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У суді зазначали, що хоч його й усунули з посади судді Конституційного Суду, але він має керувати КСУ. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової, до Окружного адміністративного суду Києва і перейшов на дистанційний режим роботи.

27 березня 2021 року було опубліковано указ Зеленського, яким він скасував указ президента-втікача Віктора Януковича про призначення Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. Зеленський повідомив, що скасував указ у межах перевірки всіх чинних указів і розпоряджень Януковича стосовно загрози національній безпеці. Тупицький оскаржив указ.