Держсекретар США заявив про готовність надати летальну зброю Україні – МЗС
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови з главою Міністерства закордонних справ України Дмитром Кулебою 1 лютого заявив про готовність нової адміністрації США розвивати міцну економічну й військову підтримку Україні, включно з наданням летальної зброї.
Про це пресслужба МЗС України повідомила 2 лютого.
Також Блінкен під час бесіди заявив, що санкції проти Росії за її агресію на Донбасі й у Криму повинні залишатися до повного виконання Москвою її зобов'язань щодо мирного врегулювання. Україна підтримує посилення ролі США в дипломатичному врегулюванні російсько-українського збройного конфлікту й деокупацію Донбасу та Криму, зазначив Кулеба.
Крім того, співрозмовники обговорили створення Кримської платформи. Як вказано в релізі, Кулеба підкреслив важливість залучення США до реалізації ініціативи, а Блінкен запевнив його в підтримці США в цьому.
"Сторони приділили окрему увагу спільним зусиллям з протидії гібридним загрозам і дезінформації. Дмитро Кулеба поінформував про ініціативу зі створення в Україні міжнародного центру з протидії дезінформації та пропаганді та підкреслив готовність нашої держави ділитися передовим досвідом у цій сфері", – повідомили в МЗС.
Також Кулеба й Блінкен підтвердили взаємне запрошення провести робочі візити, "коли обставини та обмеження пандемії COVID-19 це дозволятимуть".
Із 2014 року США надали Україні допомогу загалом більш ніж на $4,1 млрд (116,85 млрд грн, або приблизно 278 грн на одного громадянина) допомоги як у галузі безпеки, так і поза нею. Загальний обсяг коштів для підтримки України у 2019 бюджетному році з урахуванням $250 млн, виділених Пентагоном, становив $695,7 млн.
У документі "Бачення Джо Байдена відносин Америки з Україною", який оприлюднив у жовтні минулого року штаб обраного президента США Джо Байдена, ішлося, що Байден має намір домагатися завершення війни на Донбасі. Демократ Байден надаватиме Україні військову допомогу, зокрема летальну зброю, щоб допомогти захиститися від Росії, ідеться в документі.
Сенат США затвердив кандидатуру 58-річного кадрового дипломата Блінкена на посаду держсекретаря США 26 січня, невдовзі після інавгурації новообраного президента Джо Байдена. Блінкен виступає за надання Україні військової допомоги й сприяння в боротьбі з корупцією.
Він народився у Нью-Йорку в родині впливового юриста Дональда Блінкена й менеджерки танцювальної трупи Мерса Каннінгема Джудіт Блінкен.
Дід Блінкена Моріс народився в Києві, коли місто було частиною Російської імперії. Він іммігрував у США, закінчив Нью-Йоркський університет у 1921 році, став відомим юристом, засновником Американського інституту Палестини, звіти якого допомогли переконати уряд США підтримати створення Держави Ізраїль.