"Для нас це не лише слова". Разумков розповів, як Україна рухається шляхом до НАТО
Зазначають, що "сторони обговорили процес реформ в Україні та партнерство з НАТО".
"Ми вже багато зробили. Армія переходить на стандарти НАТО, і це потрібно насамперед нам. Адже кожна держава турбується про себе і свою обороноздатність", – сказав Разумков.
За його словами, парламент ухвалив "важливі законодавчі акти і керівні документи у сфері безпеки та оборони".
"Сьогодні ми рухаємося до НАТО. Для нас це не лише слова – це те, що закріплено в Конституції України", – зазначив Разумков.
Очільник Ради додав, що "парламентський вимір залишається важливою складовою політичного діалогу високого рівня Україна з НАТО".
Україна і Альянс "говорять однією мовою" – демократії та спільних цінностей, заявив зі свого боку Джоане.
Заступник генсека НАТО говорив у понеділок на саміті Кримської платформи, що Україна і Грузія стануть членами Північноатлантичного союзу.
Контекст:
Курс на членство в Євросоюзі і НАТО закріплено в Конституції України.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.
2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україні надали статус партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року у Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
Також учасники саміту висловили підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, заявили про невизнання анексії Криму Росією. Альянс закликав Росію відмовитися від нарощування військ поблизу кордону України і припинити обмежувати судноплавство в частинах Чорного моря.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підкреслював, що Росія не зможе накласти вето на рішення про вступ України в НАТО.
Президент США Джо Байден також заявив, що російська агресія не стане перешкодою для вступу України в НАТО. Водночас на запитання, чи нададуть Україні план дій для членства в НАТО, він сказав, що "це ще треба буде побачити" і спочатку Україна має викорінити корупцію.
Вступ України в НАТО підтримує 54% українців. Про це свідчать результати опитування, проведеного в липні – серпні Соціологічною групою "Рейтинг".