ДТЕК Ахметова доправив в Україну чергову партію вугілля з Колумбії

Упродовж останніх п'яти місяців компанія імпортувала майже 1,2 млн тонн палива
Фото: energo.dtek.com

Компанія ДТЕК Ріната Ахметова 7 лютого отримала чергову партію вугілля з Колумбії обсягом 45 тис. тонн. Про це повідомляє пресслужба "ДТЕК Енерго".

Судно класу Panamax пришвартувалося у порту Південний на терміналі ТІС. Паливо передадуть на склади ТЕС "ДТЕК Енерго".

"Імпорт вугілля, на додачу до власного видобутку, дає можливість нашим ТЕС працювати із максимальним навантаженням у пікові періоди споживання електрики", – ідеться в повідомленні пресслужби.

Протягом останніх п'яти місяців компанія імпортувала майже 1,2 млн тонн палива. Усього для стабільного проходження опалювального сезону компанія законтрактувала приблизно 1,7 млн тонн вугілля, зокрема зі США, Колумбії, Польщі, Казахстану (у попередні періоди).

Контекст:

Опалювальний сезон 2021/2022 Україна розпочала з низькими запасами вугілля. Затверджений Міністерством енергетики графік накопичення вугілля передбачав, що вже у вересні 2021 року запаси вугілля перевищать 2 млн тонн, але наприкінці жовтня в Міненергетики констатували, що реальні запаси на станціях у чотири рази менші за заплановані, писав "Фокус".

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив 17 грудня, що дві ТЕС і дві ТЕЦ переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

Цьому рішенню передував звіт СБУ, в якому спецслужба попередила уряд України про реальну загрозу зупинення ТЕС через дефіцит вугілля. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

Щоб поповнювати склади, Україна щомісячно імпортуватиме від шести до 10 суден вугілля морським шляхом, заявляв Шурма.

28 грудня в Міністерстві енергетики повідомили про системне постачання вугілля в Україну. Глава відомства Герман Галущенко говорив, що у листопаді – грудні 2021 року в Україну надійшло понад 1 млн тонн імпортного вугілля.