Дубінський заявив, що його підтримало "приблизно 60" нардепів від "Слуги народу", але проти виключення парламентарія із фракції проголосувало лише 29
Більше ніж 80% членів парламентської фракції "Слуга народу" проголосувало за виключення народного депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського з її складу. Сам Дубінський заявив, що попросив залишатися в монобільшості колег по фракції, які його підтримали.
Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський після того, як офіційно оголосять про його виключення з фракції, буде позафракційним.
Про це він заявив після засідання фракції, на якому оголосили результати голосування за його виключення зі складу монобільшості, пише "Інтерфакс-Україна".
Дубінський сказав, що закликав колег по фракції, які підтримали його в цій ситуації, не виходити з монобільшості.
"Я звернувся прямо до колег тих, які до мене зверталися зі словом підтримки, це приблизно 60 осіб, я попросив їх залишатися у фракції", – заявив він, зазначивши, що на виключення його з фракції "були витрачені великі зусилля".
Голосування фракції Дубінський назвав "чистим фарсом".
"Пройдені всі червоні лінії фракцією, ми побачили справжні обличчя політичних акторів і в Офісі президента, і в українському парламенті. Ми прекрасно розуміємо, що це – маніпулятивний результат, який був необхідний конкретним людям для отримання конкретних дивідендів, саме політичних, і для вирішення своїх власних проблем", – цитує його "Українська правда".
За виключення Дубінського проголосувало 198 із 246 нардепів від "Слуги народу" (80,5% членів фракції). Як уточнив голова фракції Давид Арахамія, проти було 29 депутатів, 19 не визначилися. Арахамія вже підписав повідомлення про виключення Дубінського зі складу монобільшості і 2 лютого має намір передати його спікеру парламенту Дмитрові Разумкову.
25 січня відбулося засідання парламентської фракції "Слуга народу", на якому президент України Володимир Зеленський, за даними ЗМІ, двічі пропонував Дубінському вийти з її складу, але той не погодився. Між президентом і нардепом сталася суперечка, писала "Українська правда".
1 січня США занесли Дубінського до санкційного списку. Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.
За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року".
22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу". Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським.
Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Він скаржився на тиск і наклеп із боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа).
Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом.
На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й одержання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.