Двоє суддів у справі Стерненка подали у відставку

Колегія Апеляційного суду, що розглядала справу Стерненка: Руслан Котелевський, Альбіна Кадегроб, Вадим Прібилов
Двоє з трьох суддів Одеського апеляційного суду, які призначили активісту Сергієві Стерненку умовний строк на рік за зберігання одного набою, Альбіна Кадегроб і Вадим Прібилов, подали у відставку. Про це активіст 10 червень повідомив на своїй сторінці у Facebook. Пізніше інформацію підтвердили у пресслужбі Вищої ради правосуддя.

На думку Стерненка, відставки суддів пов'язані із "шаленим тиском" на них.

"Мабуть, від них вимагали мене ув'язнити, але судді не захотіли йти на таке свавілля. Тому, вчинивши свавілля менше (рік умовно за один патрон), вирішили піти", – написав він.

У коментарях Стерненко також зазначив, що касаційна скарга на цей вирок – у процесі підготовки.

Контекст:

Приморський райсуд 23 лютого цього року призначив Стерненку покарання у вигляді семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Його визнали винним у справі про викрадення депутата Лиманської селищної ради Сергія Щербича. Такий самий строк дістав його товариш Руслан Демчук.

Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували з 2015 року. Стерненко заперечує причетність до інциденту.

У цій справі суд звільнив обвинувачених від відповідальності за викрадення людини через закінчення строків давності. Їм призначили покарання за розбій (за словами потерпілого, у нього відібрали 300 грн), а Стерненка, крім нападу, визнали винним у незаконному зберіганні зброї – травматичного пістолета.

На час розгляду апеляції на вирок Стерненка і Демчука 9 квітня випустили із СІЗО під домашній арешт.

31 травня Одеський апеляційний суд зняв обвинувачення зі Стерненка і Демчука за статтею про розбійний напад на Щербича і залишив чинним вирок першої інстанції за статтею про викрадення – суд визнав активістів винними, але через закінчення строків давності звільнив від відповідальності.

Крім того, суд визнав Стерненка винним за статтею про незаконне поводження зі зброєю. Ішлося не про пістолет, його визнали стартовим (шумовим), а про зберігання набою калібру 5,45 мм. Суд залишив Стерненку вирок за цією статтею у вигляді трьох років позбавлення волі, але призначив випробувальний строк – один рік.

Стерненко підкреслив, що це "покарання за один патрон", і повідомив, що оскаржуватиме вирок у Верховному Суді.